Rockstar Games prężnie się rozwija. Prace nad GTA VI mogą nabierać tempa

GTA VI prężnie się rozwija? Rockstar Games i mnóstwo ofert pracy
Newsy PC PS5 Xbox Series

Internet dosłownie zalały oferty pracy w Rockstar Games. Wiele wskazuje na to, że większość z nich dotyczy posad przy nadchodzącym GTA VI.

Gracze nie mogą doczekać się kolejnych informacji o nowej odsłonie serii GTA, która faktycznie powstaje, ale Rockstar niechętnie o tym wspomina. Firma nabrała wody w usta, choć ostatnio wystosowano dość smutną wiadomość. Okazało się, że Red Dead Online przestaje dostawać wsparcie, na rzecz GTA VI właśnie. Do tego, wedle raportów, GTA IV i RDR nie dostaną remastera ze względu wzmożonych prac przy nowym Grand Theft Auto.

Wystarczy szybki rzut oka na oferty pracy firmy w serwisie Hitmaker, aby wcześniejsze plotki okazywały się coraz większą prawdą. Rockstar rozwija się i na ten moment pisania tego artykułu dostępnych jest aż 226 ofert pracy. Dotyczą w zasadzie każdej dziedziny w różnych zespołach. Zatrudnić można się w oddziałach firmy rozsianych praktycznie po całym świecie – od USA, przez Anglię, nawet po Indie.

Deweloperzy poszukują pomocy m.in. przy tworzeniu wydarzeń w otwartym świecie, pisaniu dialogów, opracowywaniu fizyki jazdy samochodem czy innych rzeczach, bez których gra open world nie mogłaby się obyć. Zapewne sporo z tego dotyczy dalszego rozwijania GTA Online. W końcu jedna z ofert dotyczy „osoby zarządzającej” GTA+, czyli nową usługą, która trafiło niedawno do trybu multiplayer. Istnieje też szansa, że będzie częścią kolejnej odsłony.

Jednak 226 ofert to naprawdę sporo i śmiało można założyć, że większość przyszłych pracowników zostanie skierowana do prac nad GTA VI. Grą, która potencjalnie może nosić kodową nazwę „Fireball” (chyba że, no cóż, chodzi o tenisa stołowego…). Być może aż taka ekspansja firmy może zwiastować jakieś konkrety związane z kolejną częścią serii Grand Theft Auto.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie