Ta legendarna postać nie wróci w GTA VI? Koniec z tradycją serii

GTA VI bez tej legendarnej postaci. To koniec tradycji
Newsy PC PS5 Xbox Series

Jeden z założycieli Rockstar Games wystartował z Absurd Ventures. Dołączają do niego kolejni twórcy, co sugeruje, że w GTA VI nie ujrzymy tej postaci.

Kto wie – być może jutrzejszy zwiastun GTA VI nas zaskoczy i postać byłego dewelopera Rockstara jednak pojawi się w grze? Na to raczej bym nie liczył, co automatycznie oznacza pożegnanie z długą tradycją w serii. Jeżeli jesteście fanami cyklu, z pewnością kojarzycie gospodarza talk-show Lazlowa Jonesa.

Tak naprawdę nierzadko irytująca swoją osobą postać to nie kto inny, jak (zaskoczenie!) Lazlow Jones, jeden z weteranów branży i czołowych twórców w Rockstar Games. Deweloper w 2020 roku pożegnał się jednak ze studiem, startując z własną firmą. Niedawno Dan Houser, również jeden z „ojców” studia, ogłosił powstanie Absurd Ventures, którego pierwsze eskapady w kierunku „absurdalnych przygód” poznamy już w przyszłym roku. Jak informuje Stephen Totilo, redaktor Axios, Jones jest współzałożycielem firmy.

Wieloletni starsi deweloperzy Rockstar zbierają się w Absurd Ventures. Firma, założona przez współzałożyciela Rockstar, Dana Housera, niedawno zatrudniła starszego scenarzystę GTA V/RDR2, Michaela Unswortha, jako szefa działu fabularnego. Lazlow Jones jest wymieniony jako współzałożyciel.

– informuje Totilo

Można więc śmiało założyć, że wirtualny odpowiednik Lazlowa Jonesa (któremu ten użyczał nie tylko nazwiska, ale i głosu), raczej w GTA VI nie powróci. Gospodarz talk-show może być kojarzony przez wieloletnich fanów serii, w której pierwszy raz pojawił się w GTA III. Od tamtej pory swoje cameo zaliczał w kolejnych grach cyklu, w tym w GTA V, gdzie był jedną z ciekawszych postaci związanych z główną fabułą.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie