Haker, który wykradł GTA VI, w areszcie. Zaatakował nie tylko Rockstar

GTA VI - postawiono zarzuty 17-letniemu hakerowi w sprawie wycieku
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Nastolatek jest rzekomo winny atakowi hakerskiemu na Rockstar Games i ujawnienie GTA VI. Londyńska policja postawiła mu zarzuty. Najpewniej nie działał sam.

Od pewnego czasu największym wydarzeniem w branży komputerowej rozrywki jest potężny wyciek GTA VI. Przypomnijmy, że pewien haker miał wykraść mnóstwo informacji z Rockstar Games – screeny, część kodu źródłowego, filmiki i więcej – na temat GTA VI. Później wrzucił to wszystko do sieci, a firma oficjalnie przyznała, iż są to rzeczywiste pliki. Deweloperom należy przede wszystkim współczuć, a londyńska policja uważa, że ujęła już sprawcę.

17-latek winny kradzieży GTA VI?

Informację tę przekazał Matthew Keys, brytyjski dziennikarz. Na Twitterze pisał o tym już od paru dni, ale dopiero niedawno jego źródła miały oficjalnie potwierdzić, że podejrzanego faktycznie oskarżono o kradzież GTA VI. I nie tylko o to, bo najpewniej odpowiada również za włamanie do Ubera. Firma już wcześniej zobowiązała się współpracować z FBI i pomóc ująć sprawcę.

Potwierdziłem, że 17-latek aresztowany w Oxfordshire za cyberatak na Rockstar i Uber to ten sam nastolatek, który został aresztowany na początku tego roku za zhakowanie Microsoftu i NVIDIA. Nastolatek kojarzy się z grupą o nazwie „Lapsus$”. Spodziewane są dodatkowe aresztowania.

– czytamy na Twitterze Matthew Keysa

Policja musi więc podejrzewać, iż podejrzany nie działał sam. Ciekawe jest to, iż jest to osoba znana już policji, która wcześniej dokonała głośnych ataków na Microsoft czy NVIDIA. Zgodnie z poprzednimi przypuszczeniami, potwierdzają się kolejne informacje. Służby i poszkodowani wcześniej uważali, że za atakiem może stać Lapsus$.

Nastolatek, „A.K”, jest oskarżony o dwa przestępstwa komputerowe i dwa zarzuty naruszenia jego kaucji, według źródła.

– podaje Matthew Keys

Na ten temat nie ma więcej szczegółów na temat dotyczących tego, z kim mógł współpracować. Internauci szybko jednak rozgryźli jego inicjały. Wiele źródeł podaje, że podejrzanym jest 17-letni chłopak z autyzmem, który działalność hakerską rozpoczął już wiele lat temu. Nie są to jednak oficjalne informacje. Z pewnością niebawem pojawi się więcej szczegółów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie