Fani GTA VI oszaleli. Nie uwierzysz, gdzie szukają poszlak na temat gry

GTA VI
Newsy PS5 Xbox Series Xbox Series S

Kiedy będzie nowy trailer GTA VI? Nikt o zdrowych zmysłach nie jest w stanie przewidzieć daty wypuszczenia kolejnego zwiastuna gry. Jest jednak pewna grupka fanów, która ucieka się do naprawdę nietypowych metod poszukiwania informacji. Jedna z nich zakłada, że szczegóły zapisano alfabetem Braille’a na dotychczas opublikowanym materiale.

Nowy trailer GTA VI obiektem poszukiwań

Od premiery trailera GTA VI minął nawet niecały miesiąc, a fani już gorączkowo wyczekują kolejnych informacji od twórców gry. Chyba musimy ich zmartwić – za szybko to my się ich nie doczekamy. Premiera produkcji i tak została zapowiedziana na 2025 (przynajmniej!), dlatego nowe materiały mogą pojawić się w przyszłości, lecz bardziej mowa o szeroko rozumianym 2024 roku, nie zaś najbliższym tygodniu. Nie wszyscy godzą się na taki stan rzeczy. Doszło do tego, że rozpoczęto poszukiwania, cóż, nawet nie igły w stogu siana. Raczej przecieku tam, gdzie chyba go nie ma.

Na pewno kojarzycie poniższą grafikę z nadchodzącej odsłony serii Grand Theft Auto. Utrzymana w kolorystyce rodem z Vice City przedstawia dwójkę bohaterów i auto, które oberwało kilkoma pociskami. Teraz wyobraźcie sobie, że to właśnie te dziury od kul stanowić mogą (zdaniem niektórych) podpowiedź, dotyczącą daty drugiego zwiastuna produkcji:

GTA VI

Niektórzy uznali bowiem, że może to być informacja zapisana alfabetem Braille’a. Znalazło się kilku śmiałków próbujących odczytać zakodowany komunikat. Stosowny wątek pojawił się oczywiście na Reddicie, choć rzuca mało światła na całą sprawę.

Z jednej strony możemy się śmiać, w końcu dochodzi do sytuacji absurdalnych. Z drugiej jednak do tej pory znaleziono lub prawie-znaleziono kilka ciekawych szczegółów na temat gry. Część z nich może mieć faktyczne podłoże w planach Rockstar, jak choćby opaska dozoru elektronicznego na nodze głównej bohaterki. Czyżby eksploracja mapy miałaby zostać początkowo ograniczona? Jakiś dowód w tej sprawie jest.

Ostatecznie pewne jest tylko to, co jasno wynika z trailera — jak choćby miejsce akcji, losy głównej bohaterki czy to, że gra nie będzie brać jeńców. Nawet na długo przed premierą zdążyła kilka osób wkurzyć, czego przykładem jest, a jakże, Florida Joker.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie