GTA VI kontra Florida Joker. Facet straszy Rockstar pozwem i chce więcej pieniędzy

GTA VI Florida Joker
Newsy PS5 Xbox Series Xbox Series S

Florida Joker ponownie atakuje i nie chodzi tu o żaden film czy serial. Popularny w ostatnich dniach mężczyzna chce wykorzystać swoje 5 minut sławy i żąda od Rockstar, twórców GTA VI kilku milionów dolarów „zadośćuczynienia” w wyniku rzekomego wykorzystania jego twarzy w trailerze gry. Jak sam przyznaje, ma ogromne szanse na zwycięstwo w procesie.

Florida Joker kontra GTA VI? To nie może się udać

Trailer GTA VI wywołał ogromne poruszenie w internecie, ale niestety, nie wszystkie tematy z nim związane dotyczą bezpośrednio gry. O mężczyźnie, który chce pozwać Rockstar informowaliśmy już jakiś czas temu. Tym razem mamy dla was kolejne interesujące wieści na jego temat. Facet ewidentnie się rozpędza, dość skrupulatnie wykorzystując swoje kilka minut internetowej sławy. Jego zdaniem firma bezpardonowo wykorzystała wizerunek mężczyzny, powodując tym samym niewyobrażalne straty.

Florida Joker, czyli Lawrence Sullivan informuje, iż ma on być nękany w wyniku pojawienia się jego „podobizny” w trailerze gry. Ostatnio przefarbował nawet swoje włosy na kolor niemal identyczny do tego przedstawionego w zwiastunie. Na TikToku poinformował o podjęciu korków prawnych i skontaktowaniu się ze swoim prawnikiem, celem przygotowania potężnego procesu. Daje Rockstarowi kolejne godziny na ustosunkowanie się do sprawy i żąda od nich pieniędzy. Szczerze mówiąc, ciężko stwierdzić, ile dokładnie chce wyciągnąć od deweloperów.

Początkowo mówił o 1 lub 2 milionach dolarów, jednak kwota ta zaczęła szybko rosnąć. Możliwe, że facet sam już nie do końca kojarzy o jakich pieniądzach mowa. Co ciekawe, sprawa ta została porównana do procesu, który wytoczyła swego czasu aktorka Lindsey Lohan. Ten został szybko oddalony, jednak Sullivan uważa, że jego przypadek jest zgoła odmienny, a on sam ma mieć „twarde” dowody.

Dowody zdajemy się zauważać wszyscy — w trailerze pojawił się pewien szaleniec, który miał wytatuowaną całą twarz. Czy to automatycznie sprawia, że rzeczywisty Florida Joker ma prawo wymagać opłacenia przez Rockstar jego finansowych wymagań? Nas to nie przekonuje, wszak nie jest on jedynym człowiekiem, który zdecydował się na ozdobienie twarzy tuszem.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie