Szef Take-Two mówi o premierze GTA VI i dolewa oliwy do ognia

GTA VI - prezes Take-Two mówi o dacie premiery gry
Newsy PC PS5 Xbox Series

Jeśli fani teraz nie mogą doczekać się na GTA VI, to najnowsze słowa prezesa Take-Two mogą wydać im się solidną dawką oliwy do płomienia wyczekiwania.

GTA VI to gra, która obrosła legendą jeszcze przed debiutem i nie ma się co dziwić. Nawet Strauss Zelnick, CEO Take-Two stwierdził w ostatnim wywiadzie, że “to najprawdopodobniej najbardziej dochodowa seria gier w historii”. Sporo w tym prawdy, bo firma od dawna spodziewa się, że nowa część przebije wszelkie rekordy. Wielokrotnie już mówiono o “rekordowym” roku fiskalnym 2025.

Jakby oficjalne raporty firmy Wam nie wystarczyły, swoje trzy grosze dorzucił wspomniany już szef Take-Two. Niedawno pojawił się w CNBC, gdzie został zapytany o możliwą datę premiery gry. Nie martwcie się, tym razem do programu nie wtargnął ten dziwny Niemiec).

Ogłoszenia nadchodzących tytułów pozostawiamy naszym deweloperom, ale informujemy, że mamy bardzo solidną listę tytułów i świetne perspektywy na rok fiskalny 2025. Ponownie potwierdziliśmy nasze przekonanie, że wygenerujemy wtedy około 8 miliardów dolarów przychodu.

– wyjawił Strauss Zelnick, prezes Take-Two

Jego słowa nie są z pozoru niczym rewolucyjnym. W końcu już od dawna mówi się o okresie roku fiskalnego 2025 jako związanego z premierą nowego hitu Rockstara. W praktyce jednak mamy teraz kolejne, wiarygodne potwierdzenie spodziewanych zysków i to z ust samego prezesa. Jeżeli to nie jest definitywnym potwierdzeniem możliwego okresu premiery GTA VI, to ja już nie wiem, co jest.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie