Take-Two coraz bardziej potwierdza premierę GTA VI. “Rekordowe poziomy” przychodów

GTA VI - data premiery coraz bardziej potwierdzana przez Take-Two
Newsy PC PS5 Xbox Series

To już bodaj trzeci raz, gdy Take-Two niejednoznacznie wspomina o premierze GTA VI w swoim raporcie fiskalnym. Teraz wydaje się to coraz bardziej pewne.

Nie jest tajemnicą, że Rockstar Games w pocie czoła pracuje nad GTA VI (w międzyczasie wkurzając fanów). O grze mówiło się już wiele, ale jedną z najbardziej zagadkowych kwestii jest data premiery. Z drugiej strony tutaj też dostawaliśmy wiele informacji, w tym od samego Take-Two – firmy matki Rockstar Games.

GTA VI z datą premiery? To coraz bardziej możliwe

Już poprzedni raport fiskalny wraz z prognozą przychodów na kolejne okresy sugerował, że nowe GTA może ukazać się w roku fiskalnym 2025. Teraz dostaliśmy kolejne potwierdzenie tych informacji, za sprawą najnowszego raportu spółki. Przejdźmy zatem do najciekawszego, czyli do możliwej premiery GTA VI.

Pozostajemy przekonani, że pozycjonujemy naszą działalność na znaczący punkt zwrotny w roku fiskalnym 2025, który naszym zdaniem będzie obejmował nowe rekordowe poziomy wyników operacyjnych. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym interesariuszom za ich nieustające wsparcie i z niecierpliwością czekamy na realizację tego ekscytującego kolejnego rozdziału.

– powiedział w komunikacie Strauss Zelnick, prezes Take-Two (za VGC)

Nie trzeba zgadywać, aby stwierdzić, że chodzi o GTA VI. Oczywiście nie jest to nigdzie jednoznacznie wyjaśnione. Jednak ze wszystkich IP w katalogu tego wydawcy, to właśnie Grand Theft Auto może wykręcić aż tak imponujące wyniki. To już kolejny raz, gdy firma przyznaje, że mocno wierzy w premierę. “Nowe rekordowe poziomy wyników operacyjnych” brzmią jak właśnie coś, czego dokonać mogłaby “szóstka”. Dlatego też można śmiało zakładać, że jej data premiery na ten moment została wyznaczona mniej więcej w roku fiskalnym 2025 – o czym niby wiedzieliśmy, ale zawsze miło dostać kolejne potwierdzenie. Oznacza to debiut najpóźniej do marca 2025 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie