To kiedy ta premiera GTA VI? Przybliżona data nie ucieszy fanów

GTA VI - kiedy data premiery? Nowe informacje nie ucieszą graczy | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Fani najpewniej będą musieli trochę dłużej poczekać na potencjalną premierę GTA VI. Analitycy przewidują, że gra mogła zostać nieco przesunięta.

“Przesunięta” nie jest tu może odpowiednim słowem. Analitycy są zdania, że GTA VI po prostu wyleciało z pierwotnie oczekiwanego okresu debiutu. Musicie uzbroić się w cierpliwość, ale 2025 rok nadal jest w grze!

Kiedy ta premiera GTA VI?

Niedawno w sieci pojawiło się nowe podsumowanie finansowe Take-Two. Na związanym z nim spotkaniu prezes firmy zapewnił, że nowe Grand Theft Auto może być najbliższą perfekcji grą, jaka kiedykolwiek ukazała się na rynku. Spore zapewnienia, ale na razie musimy czekać na więcej szczegółów. Zwiastun fikcyjnego Miami może i robi robotę, ale potrzeba więcej szczegółów, aby wiedzieć, czy naprawdę Rockstar wyda najdoskonalszą grę w swojej historii.

Analitycy Wedbush Securities, Nick McKay i Michael Pachter, stwierdzili niedawno (za VGC), że wydaje się, iż gra wypadła z oczekiwanego niegdyś okna wydawniczego na początku 2025 roku. Stworzyli notkę badawczą zatytułowaną krótko: “7 miliardów dolarów oznacza brak GTA w roku fiskalnym 2025”.

Zarząd powiedział, że liczba przychodów w przyszłym roku wyniesie nieco ponad 7 miliardów dolarów, co jest dalekie od początkowych komentarzy na temat 8 miliardów dolarów w maju i pierwszej rewizji na poziomie nieco poniżej 8 miliardów dolarów w listopadzie.

– zaznaczają analitycy

Ich zdaniem bezpośrednio wskazuje to na brak wydania gry w kolejnym okresie fiskalnym. Trwa on od tegorocznego kwietnia do marca 2025 r. “Możemy jedynie przypuszczać, że GTA VI wypadło z wydania w fiskalnym roku 2025, zgodnie z naszymi wcześniejszymi oczekiwaniami” – dodają specjaliści. Podkreślają, że nie oznacza to, iż gra nie wyjdzie w 2025 roku. Najpewniej Take-Two nadal ma takie plany, ale dotyczą późniejszego okresu, zaczynającego się od kwietnia 2025 roku. Bezpiecznie można więc założyć, że debiut w okolicach końcówki pierwszej połowy lub w drugiej połowie przyszłego roku jest wysoce prawdopodobny.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie