GTA V na porównaniu graficznym między nową wersją PS5, PC a innymi generacjami PlayStation

GTA V porównanie graficzne
PC PS3 PS4 PS5

GTA V w nowej wersji debiutuje już dzisiaj, a my już teraz możemy obejrzeć porównanie grafiki. Czy wiele się zmieniło? Ba, czy zmiany są w ogóle dostrzegalne?

No są. Jednak w większości dotyczą przede wszystkim podbitej rozdzielczości.

GTA V na porównaniu PC z PS3, PS4 i PS5

Nowe wydanie nieśmiertelnego GTA w końcu już dostępne. Ulepszona edycja pojawiła się już na PS5 i Xbox Series, choć start nie był może aż tak bezproblemowy. Niemniej w internecie już teraz możemy obejrzeć graficzne porównaniu pomiędzy różnymi generacjami i sprzętami.

Dzięki kanałowi GTA Series Videos możemy sprawdzić, jak tytuł w ulepszonej wersji sprawuje się w praktyce, na bezpośrednim porównaniu z PS3 i PS4 oraz PC w 4K i full detalach. Warto wspomnieć, że PS5 wspiera ray tracing i znacznie podbitą rozdzielczość, więc zmiany wyraźne są raczej na pierwszy rzut oka. Pomijając jednak kwestię dodatkowych efektów czy rozdziałki – raczej ciężko jest dostrzec większe różnice.

Muszę przyznać, że wersja na PC i tak wygląda najlepiej. Tekstury są najbardziej wyraźne, cienie ulepszone, a odległość rysowania największa. Nic dziwnego, że Rockstar nie zdecydował się na wydanie nowej wersji na PC, gdyż gracze PeCetowi najwyraźniej jej po prostu nie potrzebują. Trochę kłuć może brak ray tracing, który miejscami znacznie poprawia grafikę. Wystarczy spojrzeć na fragment 1:55 na powyższym wideo.

Z kolei w części 5:10 możemy obejrzeć jedną z najważniejszych nowości, czyli znacznie przyspieszone zmienianie postaci. Rockstar niezwykle mocno zachwalał możliwości SSD obecnej generacji i faktycznie – jest szybciej. Jednak w porównaniu z innymi wersjami to kwestia zaledwie paru sekund. Za to samo wczytywanie gry zostało znacznie przyspieszone!

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie