Problemy GTA Online. Niektórzy gracze nie mogli przenieść konta do nowej wersji

GTA V - do internetu wyciekły fragmenty kodu źródłowego gry
PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Rockstar jest świadome problemu z przenoszeniem konta w GTA Online. Twórcy dość szybko zaadresowali jednak niezbędne poprawki.

Spodziewaliśmy się raczej długiego oczekiwania, a tu – niespodzianka.

GTA Online ze sporym problemem

Zapewne część fanów GTA V (w tym, rzecz jasna, modułu Online) nie mogła od dawna doczekać się nowej wersji gry. Przeznaczona na PS5 i Xbox Series edycja oferuje szereg usprawnień, nie tylko graficznych. Twórcy nie zaoferowali możliwości darmowej aktualizacji swojej wersji gry, ale każdy może przynajmniej przenieść swój profil oraz osiągnięcia.

No, a przynajmniej w teorii. W praktyce okazało się to być dla niektórych niemożliwe. Rockstar Games było świadome problemu, więc dość szybko opublikowano stosowny komunikat na Twitterze.

Problem dotyczył migracji konta z PS4 lub Xbox One na nową wersję gry. Większość graczy nie powinna mieć niedogodności, chyba że już raz to zrobiliście – z konsoli na PC. Wtedy, zdaniem twórców, pojawiał się istotny problem, przez który dalsze przeprowadzenie operacji jest niemożliwe.

Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem problemu z migracją profili GTA Online dla PS5 i Xbox Series X|S, gdzie osoby migrujące z PS4 lub Xbox One są obecnie zablokowane ze względu na wcześniejszą migrację tych kont na PC.

– komunikuje Rockstar Games na Twitterze

Ile to może potrwać? Okazuje się, że… twórcy już naprawili tę niedogodność i przyszło im to zaskakująco szybko.

Rozwiązano problem blokujący migrację profili GTA Online kont PS4 i Xbox One, które zostały wcześniej przeniesione na PC, i migracja ta działa teraz zgodnie z założeniami.

wyjaśnia Rockstar Games

Oczywiście jest to ważna informacja dla graczy, którzy mieli problem z przeniesieniem konta lub, w najgorszym wypadku, mogą doświadczyć go w dalszym ciągu. Ufamy, że twórcom udało się na dobre zażegnać kryzys. Co ciekawe, deweloperzy wyjaśnili, iż nie da się przenieść konta z PC na konsole PS5 i Xbox Series. Jeżeli jesteście ciekawi, jak nowa wersja wygląda w akcji – wczoraj dostaliśmy pierwszy gameplay.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie