GTA V pobiło kolejny rekord. Jest jednak pewien problem

Mimo wysokiego zainteresowania grą GTA V, widać niepokojące sygnały w firmowych danych.

Już 60 milionów sztuk GTA V zostało wysłanych do sklepów – podaje Rockstar. Jeszcze kilka miesięcy temu firma informowała o 54 milionach. Jak widać, zainteresowanie grą nie spada. Przypomnijmy, że GTA V pojawiło się najpierw na Xboksa 360 i PlayStation 3 we wrześniu 2013 roku. Rok później nastąpiła premiera na Xboksa One i PlayStation 4, a dopiero w 2015 na PC. To pokazuje, że Rockstar potrafi skutecznie zachęcić do kupowania tej samej gry, rozkładając debiut tytułu na kilka różnych dat według platform.

Niestety wysoka sprzedaż GTA V, nie idzie w parze z dochodami samego wydawcy, czyli Take-Two. Firma podaje, że w ostatnim kwartale 2015 roku wygenerowało 486 milionów dolarów dochodu. Dla porównania w tym samym okresie roku 2014, było to 954 miliony.


Różnica wynika z tego, że w 2014 roku ukazało się GTA V na PS4 oraz XOne, co miało ogromny wpływ na dochód. W tym samym czasie ukazały się również Borderlands: The Pre-Sequel i Civilization: Beyond Earth.

Warto zaznaczyć, że nie tylko dochód był niższy. W ostatnim kwartale 2015 roku Take-Two wygenerowało zaledwie 99 milionów dolarów zysku, co w zestawieniu z 211 milionami dolarów z 2014 roku, wypada kiepsko.

Zdaje się, że jedyną radą dla Take-Two w takiej sytuacji, będzie wypuszczenie dużego rozszerzenia dla GTA V, na które czekają miliony graczy na całym świecie. Z pewnością jego premiera przyczyniłaby się do większych zysków w podsumowaniu obecnego roku.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Eld

    Mogliby w końcu wydać ten duży dodatek do GTA V. Pewnie i tak nad nim pracują i to tylko kwestia czasu 😉 W przypadku GTA IV to był w końcu strzał w dziesiątkę!

    • Oskar Strugała

      Nie. Mogli by ku**wa zacząć nad GTA VI Zacząć pracować

55 Shares
Share55
+1
Tweet