Ogromna strata dla fanów GTA IV oraz GTA V. Gracze rozgoryczeni i wściekli na Take-Two

Ogromna strata dla fanów GTA IV oraz GTA V. Gracze rozgoryczeni i wściekli na Take-Two
Newsy PC Polecamy

Narzędzie OpenIV zostaje wycofane z dystrybucji i nie można go więcej pobierać – informują twórcy programu. Brzmi niewinnie, lecz musicie wiedzieć, że OpenIV jest bardzo popularnym pakietem używanym przy tworzeniu modów do GTA IV czy GTA V. To dzięki niemu możliwe jest podmienianie tekstur w grach i grzebanie w kodach produkcji. Program był rozwijany przez niemal 10 lat i po tym długim czasie nie spodobał się firmie Take-Two, która wydaje serię GTA. Dlaczego?

Jak tłumaczy na forum GTA lider grupy odpowiedzialnej za OpenIV (GooD-NTS), otrzymał on list od Take-Two, w którym firma domaga się wstrzymania dystrybucji programu, ponieważ pozwala on osobom trzecim obejść zabezpieczenia oprogramowania i modyfikować je w sposób, który narusza prawa Take-Two. GooD-NTS zwraca również uwagę na to, że pismo było napisane nieudolnie i z błędami gramatycznymi, jakby w pośpiechu bez dbania o jego formę. Niektórzy podejrzewają wobec tego, że pismo jest fake’m, jednak Take-Two na razie nie udziela żadnego komentarza w tej sprawnie.

Ekipa stojąca za OpenIV wstrzymała zatem dystrybucję swojego programu tłumacząc, że nie mają siły ciągać się po sądach, gdzie może i udowodniliby swoje racje, lecz straconego czasu i pieniędzy nikt im przecież nie zwróci.

Twórcy modów oraz gracze lubujący się w modyfikacjach oczywiście wylewają swoje żale i wieszają psy na Take-Two. Cóż, teraz modowanie GTA IV czy GTA V może być o wiele trudniejsze. To z pewnością wielka strata dla środowiska moderów.

Co prawda OpenIV nadal może być dostępny w sieci, lecz program nie będzie więcej aktualizowany przez twórców.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie