GTA Trilogy The Definitive Edition w drodze. Oryginalnych gier już nie kupicie w oficjalnych sklepach

GTA: The Trilogy PG
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Po zapowiedzi Rockstar Games, GTA Trilogy The Definitive Edition oficjalnie wypchnęło ze sklepów oryginalne gry. Nie można ich już kupić w cyfrowych wersjach.

Pierwsze sklepy zaczęły już wycofywać produkcje ze swoich ofert. Można powiedzieć, że zestawu nie da się już kupić u największych dystrybutorów gier wideo.

Zacznijmy od tego, że GTA: The Trilogy zniknęło z PlayStation Store, Steam i Microsoft Store. Jeszcze 11 października gra była dostępna na platformie Steam i – w niektórych regionach – w PS Store, ale teraz jest już całkowicie niedostępna.

Grę wycofały też sklepy z kluczami, które posiadają umowy z wydawcami. Mowa o takich stronach jak Humble Store czy GreenManGaming. Identycznie sprawa wygląda w przypadku innych, podobnych sklepów.

Jeśli więc chcecie zagrać w klasyczną trylogię GTA, musicie albo zainwestować w wydania pudełkowe bez zabezpieczeń DRM, albo zaczekać na premierę odświeżonej wersji. Aktualnie nie ma innej, legalnej alternatywy poza keyshopami z zawyżonymi cenami.

Nie znamy jeszcze daty premiery GTA Trilogy The Definitive Edition. Odświeżony zestaw ukaże się na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch. Później trafi też na platformy mobilne. Pierwsze szczegóły na temat ulepszeń znajdziecie w tym artykule.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie