GTA San Andreas i pieniądze z nieba

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

GTA: The Trilogy podrożało o prawie 100% w ciągu tygodnia

Stało się to, czego chyba każdy się spodziewał. Po zapowiedzi odświeżeń, ceny oryginalnego GTA: The Trilogy poszły drastycznie w górę.

Dodatkowo do wzrostu cen przyczynił się fakt, że sklepy z cyfrowymi wersjami gier zaczęły wycofywać Trylogię ze swojej oferty. Tytułu aktualnie nie da się kupić u żadnego z największych dystrybutorów, w tym Steam, PlayStation Store i Microsoft Store.

W efekcie ceny kluczy Steam na trylogię GTA wzrosły w keyshopach o prawie 100%. Dzień przed zapowiedzią The Definitive Edition, 7 października, zestaw gier można było kupić za około 50 złotych. Potem cena zaczęła regularnie rosnąć. Największy skok nastąpił między 9 a 10 października, kiedy to klucze podrożały o około 20 złotych. Aktualnie najtańsza oferta z popularnego keyshopu pozwala na zakup gry za nieco ponad 100 złotych. Nie jest tanio.

GTA: The Trilogy - wykres z historią cen
Historia cen GTA: The Trilogy w sklepach z kluczami
Źródło: GG Deals

Ceny The Trilogy najpewniej będą dalej rosły. Kluczy w obiegu będzie coraz mniej, więc nie zdziwię się, jeśli w ciągu paru miesięcy za zestaw gier zapłacimy nawet kilkaset złotych. Jeśli zachomikowaliście gdzieś nieużyty kod, możecie na nim nieźle zarobić.

Obecnie keyshopy są jedynym legalnym sposobem na zakup GTA: The Trilogy, nie wliczając oczywiście wydań fizycznych bez zabezpieczeń DRM. Jeśli zechcecie ograć trylogię i nie zamierzacie korzystać z keyshopu, będziecie musieli zaopatrzyć się w odświeżoną wersję, o której do teraz wiemy tyle, co nic. Nie podano nawet cen oraz dat premier, choć te pierwsze mogły przedwcześnie wyciec do sieci.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się