GTA IV – Rockstar potwierdza, że gra wiele straci w tym miesiącu, ale…

Wczorajsze doniesienia o kończących się licencjach na wiele utworów, które słyszymy w rozgłośniach radiowych GTA IV, są prawdziwe. Serwis Kotaku uzyskał komentarz od dewelopera, który jednak obiecuje, że ciszy w eterze nie będzie.

Kilkanaście godzin temu Kotaku donosiło, że pod koniec kwietnia niektóre utwory z GTA IV stracą 10-letnie licencje i staną się niedostępne. Plotki szybko rozlały się po sieci, a Rockstar postanowił się do nich odnieść.

GTA IV – utracone piosenki z radia zostaną zastąpione

Jak zaznacza deweloper w oświadczeniu dla wspomnianego serwisu: Z powodu ograniczeń licencyjnych dotyczących muzyki, jesteśmy zobowiązani do usunięcia niektórych utworów ze ścieżki dźwiękowej z gry Grand Theft Auto IV i jej Epizodów, w szczególności dużej części rosyjskiej stacji pop, Vladivostok FM.

Jest jednak druga, jaśniejsza strona medalu. – Jednak niektóre z tych utworów zastąpimy nowym zestawem piosenek na tej stacji. Poinformujemy was o tych zmianach tak szybko, jak to będzie możliwe – dodają twórcy gry.

Licencje na część utworów w GTA IV kończą się w okolicach 26 kwietnia i możemy się spodziewać, że właśnie wtedy Rockstar sypnie garścią informacji odnośnie nowych kawałków. Czekamy i słuchamy Vladivostok FM! Który z kawałków tej stacji najlepiej wspominacie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.