GTA III na Unreal Engine 5 miażdży. Zobaczcie tylko zachwycający remake

GTA III na Unreal Engine 5 miażdży [WIDEO] | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

W sieci pojawił się film pokazujący kultowe GTA III w zupełnie nowej wersji, w formie remake’u na Unreal Engine 5. Powiedzieć, że zachwyca to za mało…

Chcielibyście pełnoprawny remake poprzednich odsłon cyklu Grand Theft Auto? Raczej na nic takiego nie ma co liczyć, gdy Rockstar skupia się na GTA VI, ale fani biorą sprawy w swoje ręce.

GTA III zachwyca w nowej oprawie na Unreal Engine 5

Unreal Engine 5 to potężny silnik, który czasami jest w stanie naprawdę mocno zachwycić. Wszystko jednak zależy od deweloperów. To w końcu mogą zrobić dobry użytek z nowoczesnej technologii. Co ciekawe, równie mocno wprawić w osłupienie mogą też fani. Jak choćby ten, który przygotował pokaz GTA III na UE5.

Efekt zachwyca, ale jest to bardziej pokazówka, która ma za zadanie uświadomić nam, jak wspaniale mogłyby się prezentować pełnoprawne remake’i cyklu. Raczej nie ma się co spodziewać udostępnienia takiej wersji do pobierania, ale przynajmniej możemy obejrzeć ponad 10 minut rozgrywki. I to ze sporą liczbą różnych atrakcji. Widać m.in. protagonistę, który prowadzi szereg pojazdów.

Autor, w celu stworzenia wideo, wykorzystał szereg fanowskich modyfikacji do GTA V. Przede wszystkim stworzył własny port Liberty City Remix Mod na Unreal Engine 5. Do tego pobrał paczkę kultowych samochodów i pojazdów z GTA III oraz ulepszone modele 3D postaci.

Ostatnio dostaliśmy też wiele innych podobnych projektów. Możemy sprawdzić, co by było, gdyby Uncharted doczekało się remake’u na tym silniku. Inny fan pokusił się o graficzne ulepszenie Need for Speed: Most Wanted, choć jest to raczej ciekawostka niż aż tak zachwycające dzieło.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=XomKGzRumBs&t

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie