Takiego fotorealizmu jeszcze nie widzieliście. Zwiastun gry powoduje opad szczęki

Empire of the Ants na zwiastunie. Fotorealizm jak nigdy wcześniej | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Empire of the Ants zapowiada się na dziwną, ale przepiękną wizualnie grę wideo. Zbudowany na Unreal Engine 5 świat przedstawi nam bliższe życie mrówek.

Nie jest to growa adaptacja powieści H.G. Wellsa, ale za to mówimy o grze wideo zainspirowanej “Imperium Mrówek” Bernarda Werbera. Gracze otrzymają wybitnie piękną pozycję, która wygląda niemal równie wspaniale, jak choćby głośne Unrecord.

Empire of the Ants na Unreal Engine 5

Jaką grę można stworzyć w koncepcji wykorzystania mrówek i innych insektów w głównych rolach? Zapewne survival, jak choćby udane Grounded czy Smalland. Studio Tower Five postanowiło jednak stworzyć osadzoną w mikro-świecie robaczków grę strategiczną o kolonizacji. Głównym jej atutem może jednak zostać oprawa wizualna.

Wiele gier już pokazało, jaka siła drzemie w Unreal Engine 5, ale Empire of the Ants zapowiada się szczególnie wspaniale. Twórcy włożyli mnóstwo wysiłku w to, aby każdy detal malutkiego ekosystemu wyglądał jak prawdziwy. Tekstury, szczególnie ziemi, liści, trawy i modeli robaczków, są niezwykle ostre i bogate w szczegóły. Mapy wyglądają, jakby były żywcem wyciągnięte z jakiegoś programu przyrodniczego z National Geographic.

Przeżyj wciągającą podróż i broń swojego terytorium w taktycznych i strategicznych bitwach w mikroskopijnym świecie o imponujących proporcjach. Eksploracja, strategia, umiejętności bojowe i sojusze z lokalną dziką przyrodą będą kluczem do zwycięstwa w obliczu wielu czekających Cię wyzwań. Zostań mrówką nr 103 683, Zbawicielem mrówek: poprowadź swoją kolonię, odbuduj wasz dom, chroń go, spraw, aby prosperował i podbijaj nowe terytoria w różnych porach roku.

– czytamy w opisie gry na Steam

Twórcy chcą zaoferować graczom zarządzanie kolonią mrówek w czasie rzeczywistym. W tym celu będziemy m.in. eksplorować bogaty w różne istoty las, a także nawiązywać współpracę z innymi żyjątkami. Całość oparto na Unreal Engine 5, a jak na bardzo mały zespół, efekt jest wręcz porażający. Na razie nie dostaliśmy ani daty premiery, ani nawet wymagań wersji na PC. Zespół Tower Five spodziewa się wydać grę jeszcze w 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie