Wielka organizacja pomyliła się w sprawie GTA 6. Przepraszają graczy

GTA 6 - ta informacja to wielki fejk. Nasz portal nie dał się nabrać
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ostrzegaliśmy przed wieloma serwisami publikującymi oczywistego fejka w sprawie GTA 6. Teraz mamy potwierdzenie, że to nieprawdziwa informacja.

Raz na jakiś gruchnie wiadomość o GTA 6, która jest jawnie nieprawdziwa. Czasami jednak swoje trzy grosze dorzucą fani, którzy potem czują się oszukani. A czasami ktoś ewidentnie trolluje milionową społeczność fanów Grand Theft Auto. Gdy w sieci pojawił się rating wiekowy nowego GTA, od razu ostrzegaliśmy, że zbyt wielu internautów i dziennikarzy dało się na to złapać.

Teraz mamy potwierdzenie, że jest to fejk. Oświadczenie w tej sprawie wydał nie kto inny jak Australian Classification Board. Sprawcy całego zamieszania nie są tu jednak za bardzo winni. Rating raczej nie pojawił się na stronie z ich winy. Komunikat przekazuje redakcja PCGamesN.

Wpis dotyczący klasyfikacji Grand Theft Auto 6, który wcześniej pojawił się w krajowej bazie danych klasyfikacji, był niestety fałszywy. Został on już usunięty ze strony internetowej klasyfikacji.

– wyjaśnia rada klasyfikacji wiekowej

Teraz oceny nie znajdziemy w internetowej bazie danych, a wszystkie informacje usunięto automatycznie. Jednoznacznie potwierdza to, że ocena była fejkiem. Australijski organ nie posiada podobno żadnych informacji o GTA VI. Wygląd więc na to, że jakiś fan albo troll wykorzystał ten brak w bazie danych i wrzucił tam rating rzekomej gry. Czyli czekamy na więcej, oby tym razem oficjalnych, informacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie