Fani GTA VI czują się oszukani i strollowani przez Rockstar. Miał być pokaz gry, a było…

Fani GTA VI czują się oszukani i strollowani przez Rockstar. Miał być pokaz gry, a było...
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wczoraj, wedle ustaleń wielu internautów, miała odbyć się oficjalna zapowiedź GTA VI. Fani czują się teraz strollowani i oszukani, bo nic nie było. No, prawie.

Wczoraj, czyli 24 października 2023 roku, miała stać się wielka rzecz. Fani (i ja trochę też, choć wiedziałem, że to naciągane) byli przekonani, że o godzinie 16:00 na Twitterze Rockstar Games pojawi się wpis, na który wielu czekało od lat. Ich przypuszczenia miały sens, ale nadal nie były niczym pewnym. W końcu tweet się pojawił. Oto on:

Miał być pokaz GTA VI, a było…

Oczywiście internauci w dużej mierze oczekiwali zwiastuna albo jakiegokolwiek info o GTA VI, a zamiast tego dostali teaser halloweenowego eventu w Red Dead Redemption 2. I to tego, który powtarza się już od paru lat. Dla wielu graczy to jawna prowokacja, a niektórzy nadal doszukują się w tym wszystkim… informacji o nowym GTA.

To już wybitnie naciągana teoria, ale fani wierzą, że Rockstar doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wszyscy czekali na wpis o GTA VI. Podobno ma to być trollowanie społeczności, a Rockstar Games być może i planowało jakiś pokaz, ale społeczność ich rozgryzła i zepsuła niespodziankę. W to akurat nie wierzę, choć R* mogli faktycznie dawać takie znaki, aby gracze spodziewali się wczorajszego pokazu.

Nie zdziwiłbym się, gdyby zwiastun czy cokolwiek o nowym GTA trafiły do sieci nagle, bez żadnego wcześniejszego ogłoszenia. W końcu deweloperzy z tego słyną. Inni gracze myśleli, że ktoś po prostu pomylił godzinę w swoich przypuszczeniach.

DIABELSKIE, tak? 6. I 6. Sześć jak w 24 (2+4) i jak w 10/23 (1+0+2+3). Sześć jak w, nie wiem, GTA6? W każdej chwili. Właściwie ostatnia 6 może być o 18:00. To się dzieje dzisiaj.

– twierdził jeden z komentujących na ResetEra

Oczywiście ta naciągana jak stara tapeta teoria również się nie sprawdziła. Na kalendarzu mamy 25 października, a deweloperzy nie pokazali nic, oprócz tweeta RDR2. Niektórzy wierzą, że istnieje jeszcze szansa na pokazanie gry w czwartek. Patrząc jednak na aktualne wodzenie fanów za nos, nie zdziwiłbym się, gdyby i jutro pojawiły się losowy wpis o GTA Online czy innej grze, niebędącej “szóstką”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie