GTA 6 czy Bully 2 – Rockstar robi miejsce pod nową grę?

Serca wielu graczy ponownie mocniej zabiły, a powód jest bardzo nietypowy – Rockstar zdziera ze swojego budynku ogromną reklamę RDR 2. Już rozpoczęły się spekulacje, kto zajmie wolną przestrzeń, a wśród kandydatów wymienia się oczywiście GTA 6 oraz Bully 2.

Red Dead Redemption 2 zostało wydane niemal rok temu, zatem fani produkcji od Rockstar czekają na kolejny krok dewelopera. Niestety nie mamy żadnych oficjalnych wieści na temat tego, co będzie kolejną grą studia, choć w sieci pojawiały się już przecieki świadczące o tym, że GTA 6 powstaje, a Bully 2 dostał niedawno pierwszego, rzekomego screena. Temat zapowiedzi od Rockstar powraca dzisiaj za sprawą plakatu, jaki znika właśnie z budynku oddziału Rockstar North w Edynburgu (dzięki Gamerant).

Miejsce pod GTA 6 lub Bully 2?

Na biurowcu Rockstar North od dłuższego czasu widniała ogromna reklama Red Dead Redemption 2, która obecnie jest usuwana. Gracze zaczęli węszyć w tym szybką zapowiedź nowej gry dewelopera, ponieważ wcześniej budynek zdobiła grafika głównych bohaterów Grand Theft Auto 5. Idąc tym tropem oczekuje się, że RDR 2 ustępuje miejsca kolejnemu dużemu tytułowi od Rockstar.

Kto następny?

Oczywiście może być i tak, że pracownicy biurowca mają po prostu dosyć zaciemnionych szyb i wywalczyli z zarządem dostęp do światła słonecznego, choć w taki scenariusz mało kto chce wierzyć. W ruchu studia upatruje się raczej zmiany plakatu na inny, a najlepiej, gdyby to było GTA 6 lub Bully 2.

Jeśli chodzi o Bully 2, według niedawnego przecieku premiera gry powinna nastąpić pod koniec 2020 roku, już na next-geny. Rockstar ma jednak zadowolić również posiadaczy konsol obecnej generacji, ponieważ gra ma zmierzać także na PlayStation 4 i Xbox One. Tutaj zobaczycie pierwszy rzekomy screen z Bully 2.

Plotki na temat GTA 6 zazwyczaj okazywały się zwykłymi fake’ami, więc tak naprawdę nie wiadomo, co w sieci na temat tytułu jest prawdziwe, a co jest zwykłym wymysłem. Pewne jest to, że Rockstar przymierza się do produkcji, co ujawnił jeden z byłych pracowników studia.

Zakładając, że miejsce zdejmowanego plakatu RDR 2 rzeczywiście zostanie wypełnione, powinniśmy wziąć pod uwagę jeszcze dwie inne opcje. Pierwsza to… reklama kasyna z GTA Online, które okazało się największym sukcesem od premiery GTA 5. Druga możliwość to zapowiedź RDR 2 na PC, o której również co chwilę słyszymy, choć (jeszcze?) nieoficjalnie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: