GTA 6 potwierdzone. Były pracownik Rockstar ujawnia wielką tajemnicę

GTA 6 z pewnością powstaje, lecz oficjalnie nikt tego nie mówi. W sieci znalazło się jednak potwierdzenie, że gra jest w produkcji. Wspomina o tym były pracownik Rockstar.

Pół roku temu Rockstar zakończył prace nad Red Dead Redemption 2 i zajmuje się obecnie betą trybu Red Dead Online. Deweloperzy wciąż wspierają również sieciowy tryb Grand Theft Auto 5, zatem można powiedzieć, że mają ręce pełne roboty. Gangsterzy z Los Santos młodzi już jednak nie są i wielu graczy oczekuje, że w końcu usłyszymy zapowiedź GTA 6. Gra na pewno powstaje, lecz Rockstar trzyma to w wielkiej tajemnicy. Teraz tę tajemnicę zdradza jeden z byłych pracowników firmy.

GTA 6 w produkcji, zatem tylko czekać na zapowiedź

Bibin Michael to grafik 3D z dużym doświadczeniem, który udzielał się m.in. przy serii GRID oraz F1 od Codemasters. Pracował również nad modelami samochodów dla serii Forza Motorsport oraz Horizon. Nas interesuje jednak w tej chwili najbardziej to, co grafik umieścił w swoim doświadczeniu (zerknijcie też na obrazek poniżej) odnośnie współpracy z Rockstar. Od grudnia 2017 roku do kwietnia 2018 zajmował się on bowiem tworzeniem pojazdów koncepcyjnych pasujących do świata w DLC do GTA 5 oraz nadchodzącego GTA 6.

GTA-6

Mamy zatem jasne potwierdzenie, że Rockstar pracuje nad GTA 6, choć jeszcze nie zamierza informować o tym graczy.

GTA 6 – kiedy premiera?

Niedawno opisywany przez nas przeciek od anonimowego dewelopera z Europy mówi o tym, że GTA 6 zadebiutuje w 2020 roku, lecz nie wspominano przy tym o PlayStation 4. Tytuł miałby zatem wylądować na konsolach następnej generacji, co jest oczywiście rozsądne. Deweloper twierdzi ponadto, że Sony wykłada dużą kasę, by kupić miesięczną ekskluzywność GTA 6 dla PS5. Słyszał również, że akcja Grand Theft Auto 6 zostanie osadzona w dwóch dużych miastach i ponoć mają to być Miami oraz Nowy Jork.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.