Trzy świetne tytuły za darmo w Epic Games Store. W tym polskie cyberpunkowe RPG

3 gry za darmo w Epic Games Store. W tym polskie cyberpunkowe RPG
Newsy PC

Epic Games Store nie przestaje zadziwiać. Od wczoraj możemy odebrać trzy wyśmienite gry za darmo, w tym polski doceniony tytuł.

EGS wciąż rozdaje gry za darmo, nawet gdy okres świątecznego szaleństwa się skończył. Wydawać by się mogło, że teraz pora na „takie se” pozycje, ale nie można byłoby się bardziej pomylić.

Gamedec i inne gry za darmo w Epic Games Store

Tym razem na szczęście nie trzeba się spieszyć, bo czasu na odebranie nowych darmówek mamy sporo. Należy je przypisać do konta do 19 stycznia 2023 roku, do godziny 17:00. Wtedy oferta zmieni się na nową i Epic już teraz uchylił rąbka tajemnicy, co szykuje. Najpierw jednak zajmijmy się aktualnym rozdawnictwem. A, wierzcie mi, jest czym się zainteresować.

Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się polskie cyberpunkowe RPG Gamedec autorstwa Anshar Studios. Tytuł zdobył pozytywne noty i przekonał do siebie nie tylko fanów cyberpunka, ale pozycji pokroju Disco Elysium. Nie ma sensu nastawiać się na dynamiczne wymiany ognia – tutaj to właśnie rozmowa i eksploracja jest kluczem do sukcesu. Wcielimy się w detektywa, który podróżuje po wirtualnych światach przyszłości i rozwiązuje w nich różne zagadki.

Kolejnym tytułem bez opłat jest First Class Trouble, czyli tytuł traktujący o katastrofie na kosmicznym statku wycieczkowym. Sztuczna inteligencja przejęła stery i zamierza zrobić rzeczy, do których pasażerowie zdecydowanie nie mogą dopuścić. Tytuł polega na towarzyskiej zabawie, w której trzeba przede wszystkim współpracować, ale również uważać na swoich towarzyszy. Część z nich może bowiem okazać się androidami, wysłanymi, aby pozbyli się „problemu”, czyli ludzi. Za darmo mamy również do odebrania Divine Knockout, czyli trójwymiarową platformówką połączoną z bijatyką, w której należy walczyć z innymi graczami i zrzucać ich z mapy, aby wygrać.

Co natomiast za tydzień? Epic już teraz ogłosił, że dostaniemy Epistory – Typing Chronicles, czyli jednoosobową przygodę dla jednego gracza w konwencji eksploracyjnych gier nastawionych na fabułę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie