GRID wymiata na nowym trailerze i gameplay’u

Codemasters rozpędza machinę marketingową tytułu GRID, prezentując nam kolejny świetnie prezentujący się zwiastun. Dorzucamy do tego sporo gameplay’u, który pojawił się w ostatnich godzinach na YouTube.

Codemasters ostro bierze się za promocję GRID i właśnie otrzymaliśmy kolejny zwiastun, na którym widać różne pory dnia i nocy, szybkie fury sunące przez miasto i efektowną kraksę. Filmik został przedstawiony na silniku gry, zatem prezentuje to, czego sami doświadczymy odpalając nowe wyścigi.

Jednak nie ma to jak czysty gameplay, a nie skrzętnie wybrane przez dewelopera ujęcia. Dlatego zaraz pod trailerem wrzucamy rozgrywkę, gdzie możecie zobaczyć, jak GRID jest ogrywany przez osoby, które miały przyjemność już teraz dorwać się do wyścigów.

Przypominamy, że GRID zmierza na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox OnePremiera została ustalona na 11 października tego roku. Pościgamy się, siadając za kierownicą ponad 70 samochodów, w tym 911 RSR, Ferrari 488 GTE, Ford GT40 czy Pontiac Firebird Modified

Wyścigi odbędą się na czterech kontynentach. Pojawimy się m.in. w Chinach (Szanghaj), Malezji (Sepang), Japonii (Okutama), Wielkiej Brytanii (Silverstone), Hiszpanii (Barcelona), Stanach Zjednoczonych (San Francisco i Indianapolis), Kubie (Hawana) oraz Australii (Sydney).

GRID ma się odznaczać realistycznym systemem obrażeń, który wpłynie nie tylko na wygląd, lecz również na wydajność prowadzonych pojazdów. Wyścigi wyposażono także w system „nemezis”, dzięki któremu kierowcy AI będą próbowali zemścić się na graczach np. za to, że puknęliśmy ich niby przypadkiem na zakręcie i wypadli z trasy. Do tego zobaczymy mechanikę nagradzającą umiejętną jazdę – jeśli będziemy dobrzy, otrzymamy specjalne punkty, a za nie rozwiniemy nasze konto kierowcy.
Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: