Oto co zyska Gran Turismo 7 na PS5. Wideo prezentuje next-genowe funkcje

Gran Turismo 7 - zielony samochód
PS4 PS5

Prezes Polyphony Digital kontynuuje swoją serię opowiadania o Gran Turismo 7. W najnowszym materiale omówił wiele elementów, które będą dostępne jedynie w wydaniu na PS5.

Kilka tygodni temu zdarzyło mi się omówić inne wideo z tej samej serii, które tylko sugerowało, że GT7 zyska znacznie więcej na najnowszej konsoli PlayStation. W najnowszym materiale Kazunori Yamauchi wymienił wprost wszelkie “ficzery”, które nie będą dostępne na PS4.

Rzućcie okiem na wspomniane nagranie. Przewijają się w nim także nowe ujęcia prosto z silnika gry, dlatego tym bardziej warto się z nim zapoznać.

Pierwszym z ekskluzywnych doświadczeń jest wsparcie technologii wykorzystanych przy tworzeniu kontrolera DualSense. Mowa oczywiście o haptycznych wibracjach, które pozwolą Wam łatwiej wyczuć nawierzchnię toru wyścigowego, a także o specjalnych spustach z możliwością regulacji oporu nacisku.

Kolejną kwestią jest ray tracing, którego doświadczycie w trybie Scapes. Ten pozwoli Wam stworzyć niesamowite “fotografie” wszelkich pojazdów dostępnych w grze. Do wyboru będziecie mieli także ogrom lokacji, więc bez wątpienia nie powinniście się zanudzić przy tym narzędziu.

Co ciekawe, Gran Turismo 7 celuje na PS5 w 4K i 60 fps przy wykorzystaniu technologii HDR. Miejmy wszyscy nadzieję, że rzeczywiście będzie to blisko tych 60 klatek na sekundę. Niestety, często to “celowanie”

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie