Gran Turismo 7 na PS4 zajmie aż dwie płyty. Co z wersją na PS5?

Gran Turismo 7 - Daytyona International Speedway - wyścig samochodów po torze wyścigowym
PS4 PS5

Gran Turismo 7 to z pewnością jedna z największych premier dla fanów gier o motoryzacji. Dzięki PS Direct wiemy, na ilu płytach zmieści się produkcja.

Posiadacze PS4 muszą przygotować się na zmianę nośnika w trakcie instalacji.

Gran Turismo 7 na dwóch lub jednej płycie

Na oficjalnej stronie PlayStation Direct pojawiła się zaktualizowana karta nadchodzącego GT7. Tytuł od Polyphony Digital wychodzi równocześnie na PlayStation 4 oraz PlayStation 5 i posiadacze tej drugiej konsoli mogą liczyć na nieco wygodniejszy początek swojej wyścigowej kariery.

Wszystko dlatego, że wersja gry na obecną generację zajmie wyłącznie jedną płytę Blu-Ray. Początkowo wydawać się może dziwne, że to właśnie edycja PS4 potrzebuje aż dwóch płyt. Wyjaśnienie tej sprawy jest jednak nieco prostsze, niż się wydaje.

PS4 wspierane jest przez typowy nośnik Blu-Ray, czyli płyty, które mają dość istotne limity pojemności. Maksymalnie na jednym dysku zmieścimy 50 GB danych. Jak dowiedzieliśmy się już wcześniej, GT7 jest z kolei bardzo wymagającą pod względem dostępnej pamięci pozycją. Oficjalny sklep Direct wciąż pokazuje, iż potrzeba co najmniej 110 GB wolnej przestrzeni. Warto pamiętać, że jest to liczba, która najpewniej uwzględnia zarówno premierowego patcha, jak i zarezerwowaną przestrzeń na rozpakowanie plików.

PS5 obsługuje UltraHD Blu-Ray, czyli nośniki nowszej generacji. Te zmieszczą już 100 GB danych. Dość jednoznacznie wskazuje to więc, iż premierowy patch może ważyć co najmniej pozostałe 10 GB.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie