Gran Turismo 7 - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dlaczego w Gran Turismo 7 zagramy tylko online? Deweloper tłumaczy, będzie jeden wyjątek

Niedawno ogłoszono, że Gran Turismo 7 będzie wymagało stałego połączenia z siecią. Dotyczy to również kampanii jednoosobowej. Szef Polyphony Digital wyjaśnił graczom, dlaczego podjęto taką decyzję.

Wszystkiemu winni są – a jakże – potencjalni oszuści. Deweloperzy nauczeni doświadczeniem chcieli uniemożliwić graczom igranie ze stanami zapisu.

Co ciekawe, jednak nie wszystkie tryby będą wymagały połączenia z PlayStation Network. Kazunori Yamauchi zdradził, że tryb Arcade uruchomi się offline bez większych problemów.

Wymóg połączenia z siecią istnieje tylko po to, aby zapobiec oszukiwaniu, ogólnie rzecz biorąc, przez ludzi próbujących modyfikować dane zapisu (…).
Połączenie online jest wymagane w trybie kampanii. Jedyną częścią gry, która nie wymaga połączenia online jest tryb Arcade, ponieważ nie wymaga on zapisywania danych, więc jest to (granie offline – red. ) możliwe.
Ale wszystko, co ma związek z danymi zapisu, wymaga połączenia. Na przykład takie rzeczy, jak dane dotyczące barw (samochodów – red. ) – to jest coś, co jest pobierane z serwera online.

– powiedział Kazunori Yamauchi w rozmowie z Eurogamer.net

Powód kontrowersyjnej decyzji deweloperów jest więc całkiem dobry. Choć wielu graczy nadal nie będzie akceptowało takiego wytłumaczenia, moim zdaniem jest ono na tyle dobre, aby pogodzić się z wymogiem stałego połączenia z siecią. Miejmy jednak nadzieję, że wspomniane ograniczenie Gran Turismo 7 nie napsuje graczom krwi.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się