Wydawca wycofuje grę ze Steam. Twórcy się obrażają i rozdają ją za darmo – odbierajcie tutaj

Gra za darmo od twórców obrażonych na wydawcę | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Nowa gra za darmo dostępna jest z dość nieoczywistego źródła. Rozdają ją sami twórcy, rozżaleni decyzją Warner Bros. o wycofaniu tytułu z cyfrowej dystrybucji.

Small Radios Big Televisions to gra, o której raczej nie słyszeliście, bo nie ma mowy o jakimś wielkim hicie. Ta przygodówka od studia Fire Face Games cieszy się względnie pozytywnymi opiniami na Steam. Gracze wydali werdykt i tytuł ma “w większości pozytywne” noty. Szału więc nie ma, ale w nie musi być – fani przygodówek i tak powinni zainteresować się tym tytułem.

Eksploruj wnętrza opuszczonych fabryk w poszukiwaniu kaset z danymi, które zawierają nieograniczone wirtualne światy. Zbieraj kolejne kasety i eksploruj kolejne światy, a wkrótce odkryjesz nowe metody przemieszczania się i kontroli, które zaprowadzą cię dalej, niż kiedykolwiek się spodziewałeś.

– czytamy w opisie na Steam

Gra za darmo do odebrania – jak to zrobić?

Szkopuł w tym, że Small Radios Big Televisions możecie zdobyć zupełnie za darmo. Gra na Steam kosztuje obecnie 43,99 zł i, co najważniejsze, nadal jest dostępna. To ciekawa sytuacja, bo twórcy rozdają ją za darmo w ramach protestu od nagłego wycofania jej z cyfrowej dystrybucji na PC (Steam) i PS4 (PS Store). Czemu więc nadal można ją kupić? Przyznam szczerze, że sam nie rozumiem, o co tu chodzi, ale skoro rozdają, to chyba szkoda nie brać, nie?

Na stronie twórców pobierzemy paczkę zip warzącą około 160 MB i jest bezpieczna. Tak, sprawdziłem, a wszystko pochodzi od samych deweloperów, więc nie musicie się niczego obawiać. Ci utrzymują, że “z dniem 5 marca 2024 roku Warner Brothers Discovery wycofało grę Small Radios Big Televisions ze sklepów Steam i Playstation 4″. Nadal jest do kupienia, ale można ją też pobrać bez opłat, także… wybór wydaje się prosty.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie