Gigantyczny sukces darmowej gry na Steam. A miała być “żartem”

Za darmo na Steam już teraz. Odbierajcie! | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Gra za darmo, która miała być żartem na Prima Aprilis, okazała się zadziwiająco solidną pozycją. The Murder of Sonic the Hedgehog zainteresowało sporą liczbę graczy.

Jak to działa, że SEGA ostatnio nie ma takiego szczęścia do Sonica w grach AAA, a potem wypuszcza darmowego hiciora? I to jako żart na Prima Aprilis? The Murder of Sonic Hedgehog to gra dostępna kompletnie za darmo, która odpowiada na pytanie “co by było, gdyby ktoś nagle zamordował uwielbianego przez miliony niebieskiego jeża?”. Podpowiem tylko, że jego przyjaciele zaczęliby szukać rozwiązania tej zagadki i wymierzenia sprawiedliwości winnemu.

Jasne, może i Sonic Frontiers jest “spoko”, ale nijak ma się do “przytłaczająco pozytywnych” opinii i recenzji “żartu” SEGI. Powieść wizualna łączącą ze sobą klasyczną przygodówkę point-and-click nie tylko od razu zdobyła uznanie graczy. Przyciągnęła do siebie także dość spore tłumy. Katie Chrzanowski, social media manager Sonica, a zarazem producenta nowej gry, ujawniła na Twitterze wysoką liczbę pobrań gry.

Ponad 1 000 000 z was chwyciło The Murder of Sonic the Hedgehog i jest to obecnie #61 najwyżej oceniana gra na Steamie WSZECH CZASÓW. Absolutnie nierealne. Dziękuję wam wszystkim tak bardzo, bardzo!

– czytamy na Twitterze Katie Chrzanowski

Milion w zaledwie parę dni? No to naprawdę nieźle! Wiecie, to akurat gra za darmo, więc w sumie tego typu wyniki nie powinny aż tak dziwić. I do tego należy do marki Sonic, więc to też sporo wyjaśnia. Z drugiej strony to wciąż jakaś tam forma żartu na Prima Aprilis, a także dość niszowy gatunek. W każdym razie gratuluję i życzę więcej takich “żartów”.

Za darmo pobierzecie też inną grę będącą żarcikiem na Prima Aprilis. Więcej o niej przeczytacie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie