Nowa gra za darmo dostępna już w Epic Games Store. Za tydzień dostaniemy mroczną przygodę

Gra za darmo w Epic Games Store to produkcja ze zbyt długą nazwą
Newsy PC

Nowa gra za darmo w Epic Games Store jest już dostępna i jest nią The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos. Mimo zbyt długiej nazwy warto poświęcić chwilę na tę produkcję.

Nowa gra dostępna za darmo w Epicu nie powinna nikogo szczególnie zaskoczyć, bo wiemy od niej już od ubiegłego tygodnia. Przy okazji dowiedzieliśmy się także o tym, czego należy się spodziewać się w kolejnym tygodniu. Zanim jednak do tego przejdziemy, poświęćmy chwilę na omówienie <głęboki wdech> The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos. Uff!

Ten zdecydowanie zbyt długi tytuł oparty został na bardzo popularnej serii słuchowisk francuskiego autora Johna Langa. To on powołał do życia dość wyjątkowy świat Naheulbeuk, przypominający kwintesencję fantasy i RPG-ów. Tyle że w tym wypadku wszystko ukazano akurat w krzywym zwierciadle. To uniwersum polega bardziej na wyśmiewaniu gatunku i nabijaniu się z niego, więc fani komediowych gier mogą znaleźć tu wiele dobrego. Rozgrywka sprowadza się głównie do przemierzania lochów i walki z kolejnymi przeciwnikami. Fabuła też pełni tu jednak całkiem istotną rolę. Grę odbierzecie w tym miejscu.

Jeżeli jednak komediowe fantasy do Was nie przemawia, być może zrobi to Grime. Jest to niezależna platformówka połączona z grami RPG, w której stawia się przede wszystkim na przytłaczający klimat kojarzący z “organicznym fantasy”. Bywa urokliwie, czasami obrzydliwie, ale w tym szaleństwie jest metoda. Na Steam gra cieszy się “bardzo pozytywnymi” opiniami społeczności, więc najwyraźniej warto będzie ją odebrać. Dostępna będzie już 6 lipca od godziny 17:00.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie