Świetna gra za darmo. Survival horror inspirowany Resident Evil do odebrania

Gra za darmo dla fanów Resident Evil i survival horrorów
Newsy PC

Na GOG-u pojawiła się kolejna gra za darmo. Tym razem bez opłat odbierzemy Daymare: 1998, czyli udany horror inspirowany Resident Evil.

Ostatnio mogliśmy na platformie GOG.com odebrać bez żadnych opłat świetną część kultowych Wormsów. Teraz oferta się zmieniła i możemy cieszyć się kolejną grą za darmo. W sam raz, gdy Epic skończył swoje świąteczne rozdawnictwo.

Nowa gra za darmo na gog.com

Kolejnym tytułem jest Daymare: 1998, czyli całkiem niezła gra w klimacie klasycznych survival horrorów. Projekt zaczynał jako fanowski remake Resident Evil 2, ale gdy Capcom prosił o anulowanie projektu, twórcy postanowili działać dalej. Skorzystali z gotowych części produkcji, dodali sporo nowych pomysłów i tak wyszła im dość ambitna, ale i udana pozycja.

Akcję gry, jak wskazuje jej tytuł, osadzono pod koniec lat 90. XX wieku. Jeśli mam być szczery – mocno czuć to w klimacie i całej otoczce. To jednak nie czasy, a rozgrywka jest tu ważna. Twórcy wyraźnie inspirowali się serią Resident Evil, oddając w ręce graczy horror TPP stawiający na akcję. W roli „tych złych” mamy tu oczywiście tabuny żywych trupów. Pojawiają się także ich różne warianty, więc o nudę raczej nie powinniśmy się martwić.

Daymare jest szczególne także dlatego, że mamy tu dość zróżnicowaną zabawę. Wcielimy się m.in. w postać żołnierza sił specjalnych walczącego w mieście albo też mężczyznę przedzierającego się przez mroczne ostępy lasu. Tytuł zdobędziemy bez opłat w tym miejscu. Oferta trwa do 2 stycznia, do godziny 15:00.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie