Pierwsza „gra na receptę” trafiła właśnie na rynek komercyjny

Gra na receptę trafiła właśnie na rynek w Stanach Zjednoczonych
Newsy Technologie

Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe nie są jedynie prostą rozrywką i mają spory wpływ na człowieka. W USA na rynku komercyjnym pojawiła się właśnie pierwsza gra na receptę.

O EndeavorRx, bo o tym tytule mowa, pisaliśmy już w 2021 roku kiedy to prowadzono badania na temat tego, czy może on być stosowany w celu leczenia powikłań COVID-19. Jak podaje PAP, produkcja trafiła właśnie na rynek komercyjny w USA. Twórcy gry chcą też wprowadzić ją w późniejszym terminie w Europie, a dodatkowo ma ona się pojawić nawet w… Roblox.

EndeavorRx zostało zatwierdzone przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków już w 2020 roku. Obecnie gra jest stosowana w terapii dzieci w wieku od 8 do 12 lat ze zdiagnozowanym ADHD. Tytuł został zaprojektowany we współpracy z neurologami tak, aby stymulował obszary mózgu odpowiadające za koncentrację. Celem terapii przy wykorzystaniu EndeavorRx jest przyspieszenie postępów poznawczych, co trudno osiągnąć przy pomocy leczenia farmakologicznego. Stymulowanie mózgu – a więc i granie w gry – sprawdza się w tym przypadku po prostu lepiej.

Skuteczność EndeavorRx w terapii została potwierdzona przez badania kliniczne. Udowodniono, że u grających w ten tytuł dzieci zwiększyła się aktywność obszarów mózgu odpowiadających za uwagę. Co więcej, rodzice pacjentów potwierdzili zauważalne zmiany w zachowaniu swoich pociech.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie