Gra wideo

Gra wideo może posłużyć jako remedium na jedno z powikłań po COVID-19

0 komentarzy

Gra wideo może zostać wykorzystana do pomocy osobom, które przeszły COVID-19. Jedno z powikłań po chorobie prawdopodobnie da się złagodzić dzięki graniu w konkretny tytuł.

Niektóre osoby, które przeszły COVID-19 mają problem ze skupieniem się i podtrzymaniem koncentracji. Co więcej, efekty utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. Przypadłość tę sklasyfikowano jako jedno ze znanych powikłań. Lekarze pracują nad zniwelowaniem jej skutków po przejściu choroby. Kto by się spodziewał, że gra wideo może pomóc w leczeniu tej komplikacji.

Portal The Verge przeprowadził wywiad z neuropsycholożką Faith Gunnig, która zajmuje się badaniami nad rzeczonym powikłaniem. Co ciekawe, Gunnig aktualnie bada wpływ gry EndeavorRX na swoich pacjentów. Rzeczoną grę wideo wykorzystuje się w leczeniu młodszych osób chorych na ADHD. Według Gunnig, tytuł ten może podobnie wpłynąć na osoby zmagające się z problemami z koncentracją po przejściu COVID-19.

Badania nad działaniem gry jeszcze trwają. Jeśli przyniosą odpowiedni efekt, EndeavorRX może posłużyć jako swoiste lekarstwo. Grę dosłownie przepisuje się wspomnianym wcześniej pacjentom z ADHD. Nie byłoby nic dziwnego w stosowaniu podobnych praktyk w przypadku COVID-19.

Rzecz jasna wykorzystanie gry nie wyleczy całkowicie skutków choroby. Stosowanie takiego środku ma na celu zniwelowanie powikłań. Niemniej wykorzystanie gry wideo jako wsparcia w leczeniu jest jak najbardziej sensowne. Nie od dziś wiadomo, że gry nie tylko bawią, ale i czasami wspomagają rozwój.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się