Kolejna gra za darmo od GOG to genialna przygodówka o mrocznej przyszłości

Gra za darmo i zimowa wyprzedaż już w GOG.com
PC

Na platformie GOG można odebrać kolejną grę za darmo. To jedna z najciekawszych i najbardziej kultowych produkcji przygodowych.

Mowa o zapomnianym przez wielu graczy I Have No Mouth And I Must Scream. Grę odbierzecie w tym miejscu od teraz do 25 grudnia do godziny 15:00. Kiedy przypiszecie tytuł do swojej biblioteki GOG, zostanie w niej już na zawsze.

I Have No Mouth And I Must Scream to mroczna przygodówka z 1995 roku. Jest ona oparta na opowiadaniu Harlana Ellisona o tym samym tytule, które zdobyło prestiżową nagrodę Hugo. Gra zebrała bardzo pozytywny odbiór od graczy, ale dziś jest już trochę zapomniana – a szkoda, bo to naprawdę świetny i warty uwagi tytuł. Choć ma na karku wiele lat, do dziś robi wrażenie świetną historią.

Gracz śledzi trudne losy ostatnich ludzi na świecie, którzy są więzieni i torturowani przez pewien superkomputer. W trakcie gry odkryjemy mroczne sekrety zaprezentowanych postaci i odwiedzimy między innymi obóz koncentracyjny. I Have No Mouth And I Must Scream nie boi się trudnych tematów, przez co zostało ocenzurowane w Niemczech i Francji.

Pamiętajcie, że darmowe gry można też wciąż zgarnąć w Epic Games Store. Firma codziennie rozdaje nowy tytuł, a tym najnowszym w rozdawnictwie jest Vampyr.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie