Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

God of War: Ragnarok – znamy datę premiery? Twórca gry odpowiada na przeciek

Na stronie IMDB mogła pojawić się data premiery God of War: Ragnarok. Reżyser gry odpowiedział na rzekomy przeciek w niejednoznaczny sposób.

Nowa odsłona God of War to jedna z najbardziej oczekiwanych gier nadchodzących miesięcy. O kontynuacji przygód Kratosa i Atreusa wiadomo tylko tyle, że powstają i pojawią się w 2021 roku. Okazuje się, że wcale nie musi chodzić tu o końcówkę przyszłego roku.

Na stronie produkcji w serwisie IMDB pojawiła się… data premiery God of War: Ragnarok. Rubryczka została już zaktualizowana, jednak w Internecie nic nie ginie.

Dodatkowo na ujawnienie odpowiedział sam Cory Barlog – reżyser gry.

Twórca słynie z bawienia się oczekiwaniami graczy. Choć jego odpowiedź bezpośrednio nie wyklucza autentyczności daty, to daje jeszcze jedną, ważną wskazówkę.

Nie znamy oficjalnej nazwy nowego GoW, jednak Barlog wskazuje na to, że nie będzie ona zawierała podtytułu Ragnarok.

Pasowałoby to przy okazji do wątków mitologii skandynawskiej, która stanowi inspirację dla twórców gry. Według niej, Ragnarok, czyli ostateczne starcie między bogami, miałoby nadejść po śmierci Baldura, narodzinach dzieci Lokiego i nadejściu nieskończonej zimy. Jeśli graliście w God of War z 2018 roku, to wiecie, że do Ragnarok jeszcze daleko, a nowa odsłona serii może jedynie stanowić przygotowanie do ostatecznego starcia. Mimo wszystko powtórzę – mitologia jest dla Santa Monica Studio tylko inspiracją, co udowodnili już parokrotnie.

Jeśli przeciek okaże się prawdziwy, to nowe perypetie Kratosa trafią w ręce graczy już 5 lutego 2021 roku, czyli o wiele, wiele szybciej, niż można by się było tego spodziewać. Mimo wszystko potraktowałbym tę informację jako plotkę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się