God of War 2 coraz bliżej? Deweloperzy z Santa Monica coś kombinują

God of War 2 coraz bliżej? Deweloperzy z Santa Monica coś kombinują
Newsy PS5

Czyżby God of War 2 było bliżej niż nam się wydaje? Santa Monica poszukuje sporej ilości nowych pracowników, a dyrektor kreatywny studia nietypowo się zachowuje. 

Już dziś w nocy będzie miała miejsce konferencja PlayStation Showcase, na której zobaczymy gry zmierzające na PlayStation 5 i być może poznamy cenę konsoli. Sony z pewnością trzyma w rękawie asa, którego pokaże na wydarzeniu i wiele wskazuje na to, że może nim być nawet God of War 2.

Studio Sony Santa Monica rozpoczęło nabór na pokaźną ilość stanowisk. Poszukiwani są między innymi pisarze, artyści testerzy gier i przede wszystkim programiści.

Choć rozwój studia wymaga nabywania nowych pracowników, to zazwyczaj jest on też sygnałem, że studio pracuje nad dużym projektem. To, że God of War 2 powstaje jest właściwie pewne. Cory Barlog – reżyser ostatniej części gry wspominał, że ma w głowie plan na pięć kolejnych części serii, a sukces hitu z 2018 roku tylko potwierdza teorię o pracach nad kontynuacją.

Podobna sytuacja miała miejsce stosunkowo niedawno w przypadku drugiej części Horizon Zero Dawn. Na stronie Guerilla Games pojawiła się spora liczba ofert pracy, a kilka miesięcy później otrzymaliśmy zapowiedź Horizon Forbidden West.

Równie interesująca jest aktywność Barloga na Twitterze. Dyrektor kreatywny Santa Monica ustawił sobie jako zdjęcie profilowe teksturę lodu. Niesamowity zbieg okoliczności, prawda? Warto w tym miejscu wspomnieć też, że Cory ma tendencję do drażnienia się z graczami i być może nowe zdjęcie profilowe to tylko kolejny z jego żartów. Powyższe poszlaki należy więc rozpatrywać z przymrużeniem oka.

Jedno jest pewne – wszystkie nasze wątpliwości zostaną rozwiane już dzisiaj o 22:00.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie