God of War 2 w 4K i z ray-tracingiem? Świetny projekt fana

0 komentarzy

God of War 2 doczekał się fanowskiego remastera, który naprawdę robi wrażenie. Klasyczna gra działa z ray-tracingiem i w rozdzielczości 4K.

Druga odsłona God of War ma na karku już 13 lat i nienajlepiej się postarzała. Kontynuacja greckich przygód Kratosa nadal może bawić, ale wygląda bardzo koślawo.

Na szczęście emulatory PS2 są już tak zaawansowane, że pozwalają na znaczące modyfikowanie gier nie tylko pod względem rozgrywki, ale też oprawy. Fani God of War wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili odświeżyć grę.

Poniżej możecie zobaczyć fragment rozgrywki ze zremasterowanego GoW 2. Autorem transformacji jest użytkownik podpisujący się pseudonimem Sanadsk.

Gra wygląda olśniewająco i inicjatywa naprawdę robi wrażenie. Projekt wykorzystuje możliwości emulatorów pozwalających na uruchomienie gier w 4K i dodatkowo używa modyfikacji umożliwiających zastosowanie ray-tracingu wraz z innymi usprawnieniami.

God of War 2 mógłby wyjść bez problemu w takiej formie nawet dzisiaj i choć nie byłby najładniejszą grą na rynku, to wyglądałby po prostu nieźle.

To naprawdę niesamowite jak bardzo rozwinęła się scena emulacji przez ostatnie lata i co są w stanie osiągnąć zdeterminowani fani. Możliwe, że w przyszłości doczekamy się podobnych projektów w przypadku gier na PlayStation 3 i Xbox 360. The Last of Us i pierwsze odsłony Forza Horizon z ray-tracingiem? Bardzo chętnie bym to zobaczył.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się