Nowa gra w PS Plus i Xbox Game Pass dostanie gigantyczną aktualizację z mnóstwem nowości

PS Plus Xbox Game Pass
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ghostwire: Tokyo dostanie sporą aktualizację zawartości. To nie tylko poprawki błędów, ale również mnóstwo nowych aktywności, tryb gry i mechaniki.

Ghostwire: Tokyo okazało się całkiem niezłą, ale zdecydowanie nie spełniającą wszystkich pokładanych w niej nadziei pozycją od Tango Gameworks (za to z przepiękną grafiką!). Utalentowani deweloperzy mają przecież na koncie serię The Evil Within, a przewodził (w czasie przeszłym) Shinji Mikami – ojciec Resident Evil! Gdy postanowili odsunąć horror trochę do tyłu, dostaliśmy naszpikowaną japońskim folklorem grę akcji. To trochę dobrze, a trochę nie za bardzo.

Co jak co, ale parę godzin świetnej zabawy Ghostwire faktycznie oferuje. Teraz gra trafia do katalogu PS Plus oraz Xbox Game Pass, więc jest się z czego cieszyć podwójnie. Wszyscy użytkownicy otrzymają bowiem zupełnie darmową aktualizację “Spider’s Thread”. Nowości, jakich można oczekiwać, znajdziemy na wideo poniżej. Ja tylko wspomnę, że jest naprawdę bogato.

Osobiście niezwykle cenię jeden, mały detal – dodanie możliwości stosowania uników. Dość wyjątkowy system walki nie okazał się mocną stroną tytułu, a brak unikania był w zasadzie niezrozumiały. Dlatego cieszy, że teraz będziemy mogli uciekać przed wrzeszczącymi opętanymi dziećmi-demonami i świetlistymi kulami energii za pomocą jednego, prostego klawisza. To na szczęście nie wszystko, bo czeka na nas sporo innych atrakcji.

Aktualizacja to mniejsze i większe poprawki, ale też nowa zawartość. Dostaniemy nowy rejon szkoły do zwiedzania, co akurat samo w sobie brzmi cholernie przerażająco (a może za dużo oglądałem azjatyckich horrorów, dziejących się w szkole?). Możemy też liczyć na nowych wrogów, w tym, zapewne, koszmarnego pająkostwora. Bleh. “Spider’s Thread” to także nowy tryb gry – roguelike. Nie jest to jednak usilne wrzucenie tego gatunku do kampanii, a osobny tryb, w którym będziemy musieli przebić się przez 30 losowych poziomów wybranych z puli aż 130. Na nudę więc nie powinniśmy narzekać. Aktualizacja trafi do graczy Ghostwire: Tokyo już w kwietniu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie