TOP 8 gier 2022 roku z najlepszą grafiką

TOP 8 gier 2022 roku z najbardziej olśniewającą grafiką
PG Exclusive Publicystyka

Grafika nie jest może najważniejsza, ale z pewnością jej wysoki poziom może tylko pomóc grze. Oto top 8 najładniejszych gier 2022 roku (do tej pory).

“Grafika” bywa pojęciem względnym. Z jednej strony mamy gry, które mogą zaoferować prawdziwy “next-gen”, rewolucję technologiczną i efekty na tak wysokim poziomie, że nie jesteśmy w stanie rozróżnić ich od “prawdziwości”. Z drugiej jednak strony są tytuły może i nieolśniewające samą technologią, ale za to stylem wizualnym albo pomysłem, który wyróżnia je spośród konkurencji. W niniejszym tekście skupimy się na tym pierwszym przypadku. I choć 2022 rok jeszcze się nie skończył, już teraz dostaliśmy parę przepięknych tytułów.

8. Dying Light 2

Techland może nie słynie z oprawy najwyżej klasy, ale ich gry i tak potrafią przykuwać wzrok. Parkour’owa gra o zombie wygląda bardzo dobrze, ale wchodzi na jeszcze wyższy poziom, gdy zaczniemy przyglądać się projektom lokacji. Samo miasto, w którym przyjdzie nam siekać umarlaki, zostało zaprojektowane z dbałością o detale. Walające się po ulicach śmieci, zniszczone relikty dawnej cywilizacji czy wszystkie inne elementy wpływające na kształtowanie klimatu “nowożytnego średniowiecza” potrafią zrobić spore wrażenie.

Nie możemy też zapomnieć o możliwość włączenia ray tracingu. Choć w tym przypadku ciężko mówić o aż tak drastycznych różnicach jak choćby w przypadku Cyberpunka 2077, gra zdecydowanie zyskuje sporo klimatu, a projekty lokacji wydają się jeszcze bardziej tętnić (nie)życiem.

7. Ghostwire: Tokyo

Tango Gameworks zna się na horrorach, ale kto by przypuszczał, że znają się także na realistycznym odzwierciedlaniu prawdziwych lokacji w grze? Wirtualne Tokio spowite mroczną mgłą jest stylowe, klimatyczne i, przede wszystkim, niepokojące. Pozostałości po “wyparowanych” ludziach niejednokrotnie przypominają nam o beznadziejności całej sytuacji. Może i faktycznie z bliska niektóre tekstury nie powalają, ale wyjątkowe efekty cząsteczkowe przy okazji walki skutecznie odciągają naszą uwagę od drobnych mankamentów. No i tutaj ray tracing również jest w stanie wiele poprawić, choć nie zawsze działa tak, jak powinien.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie