Geralt użyje kuszy pod wodą? Nowe szczegóły na temat Wiedźmin 3: Dziki Gon

Okazuje się, że wspomniana broń odegra ważniejszą rolę niż sądziliśmy.

Kilka ciekawostek dotyczących systemu walki w trzecim Wiedźminie rzucił John Mamais, producent wykonawczy gry. W wywiadzie dla serwisu Shacknews zdradził, że Geralt będzie mógł uczyć się nowych umiejętności w posługiwaniu się kuszą.

Zapewne sądziliście, że z tej broni ustrzelimy jedynie latające monstra. Okazuje się jednak, że kusza posłuży nam również podczas nurkowania. Ponadto dostaniemy nie jeden, a kilka rodzajów tej broni. Różne będą także bełty, którymi postrzelamy. Mamais nie rozwinął tego wątku, ale można przypuszczać, że jedne zrobią z wroga żywą pochodnię, a inne np. zaaplikują mu porcję trucizny.

Nawiązując do systemu walki w Wiedźmin 3: Dziki Gon Mamais wspomniał też o powrocie odbijania strzał mieczem. Będą również kontrataki wyprowadzane po sparowaniu ciosu przeciwnika. Sama walka ma być przyjemniejsza dzięki lepszej animacji oraz szybszej reakcji Geralta na naciskane przez gracza przyciski. Biały Wilk nadal będzie korzystał z tego samego zestawu znaków, choć system ich używania zostanie zmodyfikowany.

John Mamais przypomniał ponadto, że na drodze Geralta stanie 75 rodzajów potworów, mapa gry będzie około 35 razy większa niż w poprzedniej części Wiedźmina, a akcja Dzikiego Gonu rozpocznie się pół roku po wydarzeniach z dwójki.

Premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon została ustalona na 24 lutego 2015 roku. Poza wersją na PC będą edycje na PlayStation 4 oraz Xbox One. Całe szczęście, na termin wydania gry nie wpłynął ogromny wyciek danych, o którym pisaliśmy w zeszłym miesiącu.

Do internetu przedostały się wówczas informacje o fabule, zakończenia Wiedźmina 3, opis misji pobocznych, lista postaci występujących w grze oraz najważniejsze elementy historii.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.