Geralt po raz pierwszy zapoluje na morskie potwory. Specjalną bronią bandytów i rozbójników

Posłuży mu do tego kolejna nowość w serii, czyli samostrzał.

Przedstawiciel CD Projekt RED potwierdził w wywiadzie dla serwisu Analog Addiction, że w Wiedźmin 3: Dziki Gon zostaną wprowadzone morskie bitwy.


– Geralt weźmie udział w walce z morskimi potworami. Jest to kolejny powód, dla którego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do gry kuszy typu “Gabriel”. Dzięki niej Geralt będzie mógł dopaść wrogów, którzy znajdą się poza zasięgiem jego miecza. Będzie mógł strzelać również do latających stworzeń – tłumaczy Michał Krzemiński z CD Projekt RED.

Co wiemy o wspomnianej broni? Gabriel nie jest w żadnym razie wymysłem deweloperów pracujących nad trzecim Wiedźminem. Miniaturowy samostrzał wyciągnięto wprost z wiedźmińskiej sagi.

Tak o broni pisał Andrzej Sapkowski w tomie Wieża Jaskółki: Miniaturowe samostrzały wymyślił i opatentował niejaki Gabriel, rzemieślnik z Verden. Reklamował je sloganem “Obroń się sam”. Dookoła srożą się bandytyzm i przemoc, głosiła reklama. Prawo jest bezsilne i nieporadne. Obroń się sam. Nie wychodź z domu bez podręcznego samostrzału marki “Gabriel”. Gabriel to twój stróż, Gabriel uchroni przed bandytą ciebie i twoich bliskich. Sprzedaże były rekordowe. Wkrótce poręczne przy napadach gabriele nosili wszyscy bandyci.

Więcej szczegółów na temat walki Wiedźmina z morskimi potworami poznamy, kiedy portal Analog Addiction opublikuje cały wywiad z Michałem Krzemińskim. Dzisiaj poznaliśmy jedynie niewielką jego część.

Premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon została ustalona na 24 lutego 2015 roku. Poza wersją na PC będą edycje na PlayStation 4 oraz Xbox One. Więcej informacji na temat gry (fabuła, ciekawostki, gameplay i inne) znajdziecie tutaj.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet