Gears of War 4 na PC – gameplay z kampanii. Sterowanie sprawdza się znakomicie

Gears of War 4 na PC – gameplay z kampanii. Sterowanie sprawdza się znakomicie
Filmiki z gier Newsy PC

Zapraszamy na ponad 10 minut z nadchodzącymi Gearsami.

Gears of War 4 pojawi się 11 października nie tylko na konsoli Xbox One, lecz również na komputerach PC wyposażonych w system Windows 10. Na blaszakach będziemy mogli oczywiście skorzystać ze sterowania padem, lecz kto stawia na większa precyzję, powinien złapać za myszkę i klawiaturę.

Redakcja PC Gamer postanowiła sprawdzić, jak takie typowo komputerowe sterowanie sprawdza się w Gears of War 4. Wypróbowano je na urywku kampanii fabularnej tytułu i jak zaznaczono, myszka + klawiatura to zestaw doskonały, jeśli chodzi o tę grę.

Wygląda zatem na to, że studio The Coalition nie skomplikowało sprawy i obsługa gry będzie w miarę prosta i intuicyjna. No, może że i tak wolicie jednak zagrać na padzie od XOne?

Gears of War 4 – ustawienia graficzne PC naprawdę wypasione

Podczas targów Gamescom 2016 udostępniono komputerową wersję Gears of War 4. Mogliśmy już zobaczyć świetny gameplay w rozdzielczości 4K (przypominamy poniżej), lecz wielu posiadaczy blaszaków z pewnością zastanawia się, co też znajduje się w opcjach tytułu.

Wszystkie ustawienia graficzne możemy podejrzeć dzięki HomeCinema-FR, którzy nagrali krótki filmik prezentujący bogactwo opcji. Microsoft już wcześniej obiecał więcej znacznie bardziej wszechstronnych ustawień wideo i rzeczywiście nie była to ściema.

Wśród wielu standardowych ustawień znajdujemy kilka takich, których próżno szukać w wielu innych produkcjach, choćby dynamiczną rozdzielczość, MultiGPU czy Async Compute. Jeśli chodzi o tekstury, będziemy mogli ustawić ich jakość osobno dla świata, pojazdów, postaci, efektów czy oświetlenia. W przypadku scenek przerywnikowych zdecydujemy również o głębi pola.

To oczywiście nie wszystko, pełne ustawienia przejrzycie na screenach oraz filmiku poniżej. Przypominamy również, że premiera Gears of War 4 została zaplanowana na 11 października tego roku. Zagramy nie tylko naPC, lecz również na konsoli Xbox One.

Wymagania sprzętowe Gears of War 4 i gameplay w 4K

Przy okazji Gamescomu producent gry Gears of War 4podał wymagania sprzętowe dotyczące produkcji. W minimalnej specyfikacji dowiadujemy się o procesorze Intel i5 3470 z częstotliwością 3.0 Ghz.

Potrzebna będzie także karta graficzna GeForce 750 Ti z 2 GB RAM oraz 8 GB RAM jeśli chodzi o pamięć. Jak przedstawia się reszta wymagań, czyli rekomendowane oraz tak zwane idealne? Zerknijcie na grafikę poniżej, która wszystko wyjaśnia.

Gears of War 4 wymagania sprzętowe
Gears of War 4 wymagania sprzętowe

Przy okazji Gamescomy pokazany został także około 10-minuty gameplay prosto z gry. Materiał został zapisany w rozdzielczości 4K, więc tym bardziej warto na niego zwrócić uwagę.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie