Gears of War 4 na PC – ekskluzywne cechy wersji na Windows 10

Gears of War 4 na PC – ekskluzywne cechy wersji na Windows 10
Newsy PC XOne

Microsoft przygotowuje kilka dodatków dla komputerowej wersji Gears of War 4.

Amerykański producent podał właśnie kilka interesujących nowości związanych z Gears of War 4 na PC z Windows 10. Gra będzie korzystać z opcji cross buy, zatem jeśli kupicie ją na Xboksa One, będzie również działać na komputerach z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu. Mike Rayner, który jest dyrektorem technicznym w The Coalition – studiu producenckim Gears of War 4, podzielił się kilkoma informacjami na temat gry w wersji na PC. Oto one w pigułce:

– dynamiczna zmiana rozdzielczości (gra będzie wspierać różne rozdzielczości nawet z dynamicznym polem zmiany kąta widzenia),
– podniesienie rozdzielczości tekstur (do 4K w przypadku niektórych wybranych grup tekstur),
– tryb benchmark pozwalający sprawdzić wydajność komputera na podstawie gry Gears of War 4,
– możliwość pełnego wsparcia dla myszki i klawiatury z mapowaniem klawiszy (włącznie z chowaniem się za osłonami, bieganiem i turlaniem),
– więcej znacznie bardziej wszechstronnych ustawień wideo.

To jednak nie wszystko. Kampania w trybie dla pojedynczego gracza w Gears of War 4 na Xbox One będzie działać w 30 klatkach na sekundę. Rayner wyjawia, że w przypadku wersji na komputery, gracze będą mieli odblokowaną opcję, w której będzie można osiągnąć wyższy wynik – zarówno dla trybu kampanii jak i sieciowego multi.

Gears of War 4 zwiastun:

Gears of War 4 będzie bardzo trudne? Tego chcą gracze

Rod Fergusson ze studia producenckiego The Coalition odpowiedzialnego za nadchodzące Gears of War 4 zapytał graczy, czy chcą by poziom trudności Insane (najwyższy ze wszystkich) był dostępny już na samym początku gry. Alternatywą była taka odpowiedź, aby ten odblokowywał się dopiero po jej ukończeniu, czyli był do zdobycia.

Gracze w przeważającej większości 63% opowiedzieli się za tym, aby tryb Insane został odblokowany na początku gry, a 37% za jego zdobyciem. Ciekawe czy twórcy pójdą za sugestią większości graczy. Trudno by było jednak zignorować taką prośbę.

Premiera Gears of War 4 przewidziana jest na 11 października tego roku na Xboksa One oraz PC (w przypadku komputerów należy kupić kopię gry w wersji cyfrowej).

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie