Gears of War 4 już w złocie. Nowe screeny i kooperacja split-screen na PC

Gears of War 4 już w złocie. Nowe screeny i kooperacja split-screen na PC
Newsy PC XOne

Pozostaje jedynie czekać na premierę.

Gears of War 4 pojawi się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One za trzy tygodnie i już wiadomo, że nic nie przeszkodzi w premierze gry. Deweloperzy ze studia The Coalition poinformowali bowiem, że tytuł osiągnął złoty status, zatem wszystkie prace nad kodem zostały zakończone.

To jednak nie jedyna dobra wiadomość dla graczy. Okazuje się, że w przypadku blaszaków dostaniemy kooperację na podzielonym ekranie, co jest w obecnych czasach sporą rzadkością. Deweloper przyznaje, że było sporo problemów, by wprowadzić taką funkcję choćby ze względu na rozmieszczenie interfejsu użytkownika. Trzeba wziąć pod uwagę różne rozdzielczości, proporcje ekranu i wiele innych współczynników. Ostatecznie udało się pokonać przeciwności i będzie split-screen na PC w Gears of War 4.

Wczoraj mogliśmy zobaczyć już zwiastun premierowy nadchodzących Gearsów (przypominamy poniżej), dzisiaj dorzucamy do tego świetne screeny.

Gears of War 4 – premierowy zwiastun już jest!

Do premiery Gears of War 4 zostały jeszcze trzy tygodnie, lecz Microsoft zdecydował się już teraz wypuścić ostateczny zwiastun produkcji, wypchany po brzegi wartką akcją oraz przerywnikami zdradzającymi co nieco z samej kampanii fabularnej. Dlatego jeśli zamierzacie odkryć wszystkie smaczki Gears of War 4 samodzielnie, przestrzegamy przed spoilerami zawartymi w poniższym materiale.

Filmik został okraszony coverem kultowego utworu Nothing Else Matters zespołu Metallica w wykonaniu Lissie. Oczywiście nie ma jak oryginał, lecz miło słyszeć znajome dźwięki nawet i w takiej formie.

Zostawiamy Was ze zwiastunem i przypominamy, że premiera Gears of War 4 została zaplanowana na dzień 11 października. Zagramy na konsoli Xbox One oraz PC wyposażonym w system Windows 10.

Gears of War 4 na PC – gameplay z kampanii. Sterowanie sprawdza się znakomicie

Gears of War 4 pojawi się 11 października nie tylko na konsoli Xbox One, lecz również na komputerach PC wyposażonych w system Windows 10. Na blaszakach będziemy mogli oczywiście skorzystać ze sterowania padem, lecz kto stawia na większa precyzję, powinien złapać za myszkę i klawiaturę.

Redakcja PC Gamer postanowiła sprawdzić, jak takie typowo komputerowe sterowanie sprawdza się w Gears of War 4. Wypróbowano je na urywku kampanii fabularnej tytułu i jak zaznaczono, myszka + klawiatura to zestaw doskonały, jeśli chodzi o tę grę.

Wygląda zatem na to, że studio The Coalition nie skomplikowało sprawy i obsługa gry będzie w miarę prosta i intuicyjna. No, może że i tak wolicie jednak zagrać na padzie od XOne?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie