Gamescom 2022 bez PlayStation. To już kolejny wielki wydawca, który nie pojawi się na imprezie

nowe gry na PS4 i PS5 - logo PlayStation
Newsy PS4 PS5

Targi Gamescom 2022, czyli takie trochę „europejskie E3” powracają w tym roku. Gamescom 2022 nie będzie jednak gościł ani PlayStation, ani paru innych wydawców.

Gamescom to jedna z największych na świecie imprez „growych”. Do tej pory na imprezie mogliśmy zobaczyć wiele nowych zapowiedzi, pokazów i materiałów, a szczęśliwcy będący tam na miejscu mogli zagrać w dema części gier. To wielkie wydarzenie z branży w tym roku powraca i to w wielkim stylu. E3 2022 się nie odbyło, a na jego miejsce dostaliśmy Summer Game Fest, który akurat okazał się całkiem udany.

E3 ma rzekomo odbyć się jednak za rok, a Gamescom zapowiedział, że impreza będzie miała miejsce już w ciągu najbliższych miesięcy. Event corocznie organizowany w Kolonii, w Niemczech, powraca po pandemicznej przerwie. Tym razem wydarzenie odbędzie się hybrydowo – częściowo na miejscu, a częściowo w internecie. I choć zapowiada się na dość spore przedsięwzięcie, kolejny wydawca odmówił wzięcia w nim udziału.

Jak podaje niemiecki Games Wirtschaft, PlayStation oficjalnie zapowiedziało, że nie ma oczekiwać ich gier na najbliższym Gamescomie. To już kolejny „wielki nieobecny”. PlayStation dołączyło tym samym do Nintendo, Activision Blizzard oraz Take-Two. Ponoć mamy spodziewać się udziału wielkich firm, ale organizatorzy nie zapowiedzieli jeszcze dokładnie, o kogo może chodzić. Wiemy jednak, że swój udział potwierdziło THQ Nordic, Bandai Namco i Koch Media.

Gamescom 2022 odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia 2022 roku. Wydarzenie rozpocznie się otwarciem w postaci Gamescom Opening Night Live 23 sierpnia.

Jeżeli nie możecie i tak doczekać się prezentacji PlayStation – być może mam dla Was dobrą wiadomość. Niedawne plotki sugerują, że zbliża się nowe State of Play, choć tym razem nie powinniśmy oczekiwać zapowiedzi nowych gier. Wydarzenie ma skupić się na pokazie nadchodzącego jeszcze w tym roku God of War Ragnarok.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie