E3 zostanie wskrzeszone! Legendarne targi growe nie odejdą w niepamięć

E3
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Jeśli tęsknicie za corocznym świętem graczy w postaci ogromnych targów gamingowych, mam dla Was wyborną wiadomość. Potwierdzono, że E3 2023 faktycznie się odbędzie, a seria wydarzeń powróci w oczekiwanej formie.

Organizacja ESA potwierdza, że przyszłoroczne E3 odbędzie się zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej. Gracze będą mogli przyjechać na targi osobiście, ale nic nie stanie na przeszkodzie, aby śledzić najważniejsze gamingowe wieści w domowym zaciszu.

Cieszymy się, że w 2023 roku powrócimy z imprezą w formie cyfrowej i fizycznej. Choć uwielbiamy te cyfrowe wydarzenia, które docierają do ludzi i chcemy, aby miały zasięg globalny, wiemy też, że istnieje ogromne pragnienie, aby ludzie się zebrali – mogli spotkać się osobiście, zobaczyć się i porozmawiać o tym, co sprawia, że gry są wspaniałe.

– powiedział prezes organizacji ESA w rozmowie z Washington Post

Przypominam, że tegoroczne targi E3 zostały całkowicie odwołane. Choć organizatorzy jasno zaznaczali, że nie rezygnują z kolejnych edycji targów, w sieci pojawiły się plotki o ich wygaszeniu. Na szczęście nic takiego (na razie) nie będzie miało miejsca.

W tym roku E3 zostało całkowicie zastąpione przez Summer Game Fest 2022, w ramach którego odbędzie się wiele transmisji na żywo, w trakcie których ujrzymy zapowiedzi nowych gier oraz świeże pokazy tych znanych już produkcji. Poza SGF w najbliższym czasie odbędzie się też wiele innych, mniejszych eventów growych.

Powrót E3 jak najbardziej mnie cieszy, ale mam pewne obawy. Ostatnimi laty wydarzenie to było jedynie cieniem swojej dawnej chwały i nie ulega wątpliwości, że nie wzbudzało tak wielkich emocji, jak kiedyś. Może przyszłoroczne targi to zmienią, a może jeszcze bardziej pogrążą niegdyś najbardziej wyczekiwaną przez graczy imprezę.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie