Capcom oddał nowość do Game Pass. Zagraj w tłuste AAA już dziś

exo primal w game pass
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Microsoft dogadał się z producentem serii Resident Evil. Za grosze ogramy w usłudze Game Pass jedną z największych premier Capcomu w 2023.

Zapowiedź podwyżki ceny za Game Pass możecie spuentować szerokim uśmiechem, bo nijak ma się to do oferty, którą Microsoft obdarował nas w ostatnich miesiącach. Atomic Heart, Ghostwire: Tokyo, Amnesia: The Bunker, Need for Speed: Unbound, GTA V, seria Persona, Monster Hunter: Rise… Aż się w głowie kręci od tych wszystkich hitów, a to jeszcze nie koniec niespodzianek od Phila Spencera i jego zgrai zielonych skrzatów. Mimo zaangażowania się w przejęcie Activision Blizzard i zwycięskiego pochodu wzdłuż amerykańskiego sądu, znaleźli czas, aby zdzwonić się z firmą Capcom.

“Zasypali japońskie niebo dolarami, dorzucili używanego XONE-a i małą lodóweczkę”, by wyciągnąć od nich jeszcze jedną produkcję dla subskrybentów abonamentu. Oczywiście zgoła inaczej wyglądały negocjacje, co nie zmienia faktu, że się dogadali. Capcom przekazał do oferty Game Pass na lipiec swoją wielką premierę. Strzelanka sieciowa Exoprimal to kolejna gra dostępna w ramach usługi na Xbox Series, Xbox One, a także PC. I niech wybrzmi w tej chwili, że gdy zalogujecie się na swoim sprzęcie, to możecie natychmiast pobrać tytuł i rozpocząć zabawę z dinozaurami.

Exoprimal już do sprawdzenia w Game Pass!

O czym jest gra i czy warto przeznaczyć miejsce na dysku, mając do wyboru kilkaset innych tytułów w bibliotece? Powiedzmy, że satysfakcja z grania będzie połowiczna. Nowość AAA od twórców Resident Evil niemal za darmo brzmi jak sukces, ale jest to tytuł całkowicie pozbawiony rozgrywki solo. Skupia się wyłącznie na kooperacyjnej przygodzie, podczas której gracze w obrębie misji walczą z hordą spawnujących się dinozaurów. I to nie ma nic wspólnego z kryzysową sytuacją w Jurajskim Parku. Wchodzimy w egzoszkielet i oczyszczamy lokacje z T-Rexów, raptorów i wkurzonych triceratopsów. Tak jakby w World War Z wymieniono zombiaki na prehistoryczne stwory.

Aczkolwiek Capcom ma długoterminowe plany na Exoprimal, będzie udostępniać nową zawartość i tryby gry. W przyszłości pojawi się bardziej rozbudowana opcja rywalizacji PvP, gdzie formacje 2 drużyn będę mogły sprawdzić się na wielu arenach. Poza tym wielkobudżetowa produkcja połączy siły z innymi popularnymi uniwersami. W późniejszym terminie w ramach przepustek sezonowych dojdzie nowa treść związana ze Street Fighter 6 i Monster Hunter.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie