Frostpunk 2 dostał nowy zwiastun. Gra trafi do Game Pass

Frostpunk 2
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Twórcy z 11 bit studios dotrzymali słowa i dostarczyli nam nowy oficjalny zwiastun gry Frostpunk 2. Kontynuacja świetnie przyjętej gry strategicznej będzie większa, bardziej epicka i zdecydowanie mocniej złożona, niż pierwowzór. Nie obędzie się też bez szeregu dylematów moralnych i wielu trudności w zarządzaniu metropolią.

Frostpunk 2 – oficjalny trailer rozgrywki już jest. Kiedy premiera?

W sieci pojawił się zupełnie nowy oficjalny trailer nadchodzącej gry Frostpunk 2 od 11 bit studios. Materiał nieco dłuższy niż przeciętny teaser (ponad 2 minuty), pozwala nam rzucić nieco okiem na rozgrywkę. W tym wypadku towarzyszą nam głosy mieszkańców zarządzanej przez nas metropolii, a całość przepełniona jest… brudem, uczuciem beznadziei i zaszczucia. Cóż, nikt nie mówił, że zarządzanie miastem będzie jakkolwiek proste.

Co do trailera, do znajdziecie go poniżej:

To teraz najlepsze — poza samą grą, oczywiście. Frostpunk 2 będzie dostępny już na premierę w usłudze Xbox Game Pass. To jeden z tych mocniejszych tytułów, który Microsoft obiecywał nam na 2024 roku. Premierowa produkcja od polskiego studia zapowiada się świetnie, a możliwość ogrania jej od razu w abonamencie jawi się jako świetna opcja. Wielkie brawa, nie będę ukrywał.

A kiedy i na co ukaże się sequel tej dobrze przyjętej gry? Można powiedzieć, że mamy do czynienia z premierą rozłożoną w czasie. Najpierw na rynku ukaże się wersja pecetowa. Jej wydanie nastąpi w pierwszej połowie 2024 roku. Wtedy też tytuł pojawi się w pecetowej wersji Game Pass. Później, wraz z premierą na Xbox Series X|S gra trafi do konsolowego katalogu abonamentu. Gra wyjdzie też na PlayStation 5.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie