Frostpunk 2 będzie jeszcze bardziej mroczny. Czeka nas niesamowite doświadczenie

Frostpunk 2
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wielkimi krokami zbliża się premiera gry Frostpunk 2 od polskiego studia 11 bit Studios. Gra ma dostarczyć jeszcze więcej mrocznych emocji, związanych z podejmowaniem szalenie trudnych decyzji. Jak powiedział jeden z twórców, świat gry i wydarzenia będą wstrząsające, a sama rozgrywka stanowić ma niezwykłe przeżycie. Gotowi na takie emocje?

Mrocznie i klimatycznie. Oto Frostpunk 2

Portal dualshockers.com miał okazję porozmawiać z Łukaszem Juszczykiem, jednym z twórców drugiej odsłony Frostpunk od 11 bit Studios. Twórca miał do powiedzenia sporo na temat klimatu panującego podczas rozgrywki. Jego zdaniem najważniejsza rzecz to ciężar produkcji. Chodzi o klimat i mrok panujący podczas “zabawy”. W tym wypadku druga odsłona znacznie przewyższy to, czego doświadczyliśmy w części pierwszej. Skrajnie trudne i beznadziejne wybory będą nam towarzyszyć niemal cały czas. Przykład? Choćby radzenie sobie z brakiem rąk do pracy w katorżniczych warunkach, co można naprawić wysyłając do pracy… dzieci.

Sprawiamy, że myślisz o naprawdę gównianych rzeczach, które dzieją się w prawdziwym życiu.

Łukasz Juszczyk

Juszczyk nie ukrywa, że jednym z celów studia jest poruszanie trudnych tematów, które tylko na pozór mają miejsce w grze – bo istnieją również w świecie rzeczywistym. Twórca wyjaśnia, że przy okazji jego studio ma już reputację twórców konkretnego rodzaju gier, pełnych mroku i ciężkiego klimatu.

Sama rozgrywka będzie też o wiele bardziej złożona. Twórcy oddadzą nam mnóstwo sposobów na radzenie sobie z wyzwaniami, a system kart (prawa, obowiązki itp.) pozwolą na tworzenie niezliczonych i ciekawych kombinacji. Wszystko to będzie mieć realny wpływ na rozgrywkę i funkcjonowanie naszej osady.

Zobacz: Niezwykle tanie ścigałki na Steam!

Premiera Frostpunk 2 będzie mieć miejsce już 25 lipca 2024 roku. Gra ukaże się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Co ciekawe, rodzima produkcja już w dniu premiery będzie dostępna dla posiadaczy abonamentu Xbox Game Pass na komputerach i konsolach. Oznacza to, że tytuł rodem z Polski stanowić będzie jedną z ciekawszych nowości abonamentu Microsoftu. O jakość się nie martwimy!

Źródło: dualshockers.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie