Frostpunk 2 i pierwszy fragment rozgrywki. Polska gra „na większą skalę”

Frostpunk-2
Newsy PC

11 bit studios pochwaliło się pierwszym filmikiem prezentującym Frostpunk 2 w ruchu. To zapowiedź pełnego trailera, który przedstawi gameplay.

Polski deweloper opublikował materiał wideo, dzięki któremu możemy zobaczyć nadchodzący Frostpunk 2. Teaser ogranicza się do przelotu kamery nad miastem, które powstaje w postapokaliptycznym świecie pełnym mroku i zimna.

Zaraz po rzuceniu okiem na rozmiar metropolii, przedstawiciele studia podkreślają, że właśnie skala naszych działań będzie jedną z rzeczy, które zmieniają się w porównaniu z pierwszą odsłoną serii. Zdradzono również, że pełny gameplay trailer jest tuż za rogiem, więc spodziewamy się go w ciągu kilku dni.

Wcześniej deweloper ujawnił, że tworząc naszą metropolię, będziemy mogli budować całe dystrykty o zróżnicowanych funkcjach, takich jak przemysłowe czy naukowe. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie dostaniemy Frostpunk 2 w swoje ręce. Data premiery nie została niestety ujawniona, lecz twórcy celują w 2024 rok. Tytuł zadebiutuje wówczas na komputerach PC.

Akcja gry rozgrywa się 30 lat po apokaliptycznej burzy śnieżnej, która miała miejsce we Frostpunk. Ziemia wciąż pozostaje skuta lodem na skutek niekończącej się zimy. Wcielasz się w przywódcę wiecznie głodnego surowców miasta, w którym ekspansja i wewnętrzne konflikty są na porządku dziennym. Do ciebie należy podejmowanie decyzji o decydującym znaczeniu dla dalszego funkcjonowania metropolii.

Fragment opisu z karty gry na Steam

Frostpunk 2 – pierwszy teaser z fragmentem rozgrywki

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie