Dawni twórcy Warcraft i StarCraft szykują nową grę. Studio chwali się sporym budżetem

StarCraft - Kerrigan
PC

W październiku 2020 roku poinformowano, że powstało Frost Giant Studios, czyli zespół składający się między innymi z byłych twórców Warcraft i StarCraft. Deweloperzy opuścili Blizzard i potwierdzili właśnie, że zebrali sporo pieniędzy na swój pierwszy projekt.

Szef studia ogłosił, że zebrano 25 milionów dolarów. Produkcję wsparły takie firmy jak chociażby Riot Games czy Kakao Games. Trzeba przyznać, że to naprawdę spora sumka, a łączny budżet projektu wynosi aż 34,7 miliona dolarów.

To finansowanie daje nam pole manewru, którego potrzebujemy, aby wydać grę, którą sobie wymarzyliśmy. Jak wiecie, kreatywna wizja nie zawsze jest prosta, więc nasze dzisiejsze pomysły mogą ulec zmianie w zależności od tego, co uznamy za najlepsze doświadczenie dla graczy. Dla nas to dofinansowanie jest dowodem na to, że apetyt na RTS-y jest nadal duży w globalnej społeczności graczy. Jesteśmy podbudowani, że wiodące firmy, takie jak Kakao Games, wierzą w to, co budujemy i wspierają naszą podróż.

– powiedział szef Frost Giant Studios, Tim Morten, w rozmowie z IGN

CEO Frost Giant Studios potwierdził też, z jakiego silnika skorzysta gra. Deweloperzy zdecydowali się na wykorzystanie Unreal Engine 5, czyli najnowszej wersji popularnej technologii od Epic Games. Możemy więc liczyć na bardzo przyjemną dla oka oprawę.

Tim Morten zaznaczył, że deweloperzy chcą stworzyć najlepszą możliwą grę RTS. Weterani gatunku mają bardzo ambitne plany.

Chcemy stworzyć najlepszą możliwą grę RTS. Taką, w którą zarówno dotychczasowi fani, jak i nowi gracze będą chcieli zagrać już pierwszego dnia. (…) Uważamy, że możemy to zrobić i jesteśmy oddani naszej misji, ponieważ kochamy ten gatunek i jego graczy.

Zobaczymy czy Frost Giant Studios sprosta wyzwaniu. Pierwsza gra firmy ma zostać oficjalnie ogłoszona dopiero w przyszłym roku, a termin jej premiery pozostaje na razie tajemnicą.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie